Bozcaada’daki uğradığımız mekanları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu sefer durağımız kalenin arka sokağında bulunan Insulares. Bağ Bozumu Şenlikleri dolayısı ile Bozcaada çok yoğun günler geçirdiği için rezervasyonumuzu günler öncesinden yaptırıyoruz. Latince ‘Adalı’ anlamına gelen Insulares, gündüzleri sahil tarafında şezlongunuza uzanıp keyif yapabileceğiniz bir ortam sunarken akşamları ise enfes deniz ve kale manzarası eşliğinde romantik anlar geçirebileceğiniz bir meyhane oluyor. Dilerseniz sokağa bakan kısmında oturabiliyorsunuz. Giderseniz kesinlikle eşsiz deniz manzarasını tercih edin. Çok keyifli.

insulares-bozcaada

Adaya özgü tatlardan biri olan deniz kestanesi, namı diğer kirpi yemek için önceden sipariş veriyoruz ki aynı gün denizden çıkarılıp hazırlanılsın. Taze tüketmek önemli. Deniz kestanesi temizlenip önünüze geldikten sonra yenmesi çok kolay. Afrodizyak etkili bu besini limonlu zeytinyağlı sos ile buluşturup mideye indiriyorsunuz. Yerken tamamiyle deniz kokusunu veren bir deniz ürünü.

denizkestanesi-insulares-bozcaada

Başlangıçlardan spesiyal meze tabağını sipariş ediyoruz. Fiyatı 40 TL. Mezeler, yuvarlak bir tabak üzerinde 6 çeşit olmak üzere servis ediliyor. Kaya koruğunun servis edilmesi hoşumuza gitti. Mayhoş tadı ile damakta farklı bir tat bırakan bu otu çok seviyoruz.

insulares_bozcaada

Ana yemek öncesinde sıcaklardan garsonumuzun önerisi ile güveçte karidesli Bozcaada otları siparişi veriyoruz. Fiyatı 26 TL. Bu siparişimizden pek memnun kalmıyoruz. Maalesef otların lezzeti ile karideslerin lezzeti bir buluşma yakalayamamış.

güveçte karides-insulares

Balık tercihimizi kişniş yatağında minekoptan yana kullandık. 105 TL ödedik. Balık oldukça lezzetliydi. Kişniş sosu lezzetliydi, az miktarda servis edilmesi sebebi ile tadı damağımızda kaldı. Çok fazla miktarda servis edilmesi balığın lezzetinin önüne geçebilirdi.

minekop-insulares

Fotograflarını paylaştıklarımızın dışında kalamar (25 TL) ve yeşil salata (15 TL) siparişi verdik. Salata miktarını ve içindeki çeşitleri az bulduk. Kalamarın ise yanında servis edilen tarator sosu başarılı bulmadık. Maalesef artık bir çok mekan taratoru doğru hazırlamıyor ve bu durumu insanlar kanıksamak durumunda kalıyor. 35lik rakı ile beraber 3 kişi için 300 TL hesap ödedik. Diğer mekanlara nazaran daha özel ve sakin bir ortam sunan Insulares manzarası için tercih edilebilir. Yolumuz bir daha Bozcaada’ya düşerse bu mekanın diğer lezzetlerine şans vermek istiyoruz.

Adres: Cumhuriyet Mah. Duvarlıkuyu Sok. No:1

Insulares Bozcaada Telefon: 0532 296 68 16