Bozcaada’daki uğradığımız mekanları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu sefer durağımız Rum Mahallesi Meyhaneler Sokağı’nda bulunan Ada’m Bozcaada. Bağ Bozumu Şenlikleri dolayısı ile Bozcaada çok yoğun günler geçirdiği için rezervasyonumuzu günler öncesinden yaptırıyoruz. İster sokakta, ister terasta oturabiliyorsunuz. Giderseniz biz terasında oturmanızı tavsiye ederiz. Daha keyifli, ferah ve manzaralı.

ada'm-bozcaada

Sosyal medyadan Ada’m Bozcaada hakkındaki paylaşımları takip ettiğimiz için mekanın mezelerinin meşhur olduğunu önceden biliyoruz. Büyük bir beklentiye gittiğimiz mekanın menüsünü görünce tam bir İspanyol tapas restoranı gibi olduğunu anlıyoruz. Ağırlıklı olarak meze ve tadımlıklar servis ediliyor. Soğuklar, salatalar, erişteler, sıcaklar ve tatlılardan oluşuyor menüsü. Yukarıda görmüş olduğunuz meze tabağının fiyatı 40TL. Favorimiz; kabak sıyırma oluyor. Maş fasulyesini servis etmeleri çok hoşumuza gitti. Diğer servis edilen mezeleri lezzet anlamında standart bulduk. Üç kişi için hazırlanan meze tabağındaki mezeleri miktar olarak biraz daha arttırabilirler diye düşünüyoruz.

adambozcaada-menü

adambozcaada

Sonrasında ise enginarlı ahtapot siparişi verdik. Fiyatı 35TL. Enginar-ahtapot uyumu muhteşemdi. Çok beğendik. Enginarlı ahtapotu mideye indirince keyfimiz yavaş yavaş yerine gelmeye başladı.

enginarlı-ahtapot-adambozcaada

Son olarak rokforlu midye siparişi veriyoruz. Fiyatı 30 TL. Gayet lezzetliydi. Genel olarak değerlendirdiğimizde Bozcaada’daki restoranlarda karşılaştığımız durum bizde biraz hayal kırıklığı yaşattı. Birçok mekanda standart lezzetlere yüksek fiyatların biçilmesi hoşumuza gitmedi. Sosyal medyanın çok fazla yanıltıcı etkisinin mağduru olmanız söz konusu.

rokforlu-midye-adambozcaada

Ada’m Bozcaada

Cumhuriyet Mah.Alsancak Sok.No:42 Bozcaada / Çanakkale

Tel : 0286 697 84 04