Günaydın! Hafta sonunuz umarız keyifli başlamıştır. Rotamızı, gün geçtikçe yemek yemek için seçeneklerin süratla attığı Göktürk’e çevirdik. Bir arkadaşımızın önerisi üzerine Pizzeria’nın kahvaltısını denemeye karar verdik. Mekan adından da anlaşılacağı üzere aslında pizzaları ile meşhur.

pizzeria-göktürk-bugünneyesem

Keyifli bir atmosfere sahip bu mekanda seçeneğimizi zengin serpme kahvaltıdan yana kullanıyoruz. Kahvaltı sunumları mekan için özel yapılmış olan ahşap yuvarlak tahtalarda geliyor. Hatta, tabaklarımız bile tahta. Kahvaltının içeriğine gelecek olursak; peynir ve şarküteri ürünleri tabağı, reçel çeşitleri, yumurta, portakal suyu ve çaydan oluşuyor. Ayrıca enfes pizzalarından da tadımlık servis ediyorlar. Açıkçası üç kişi çok aç gittiğimiz bu mekanda kahvaltıyı gördüğümüzdeki ilk tepkimiz; “Biz asla bunla doymayız!” olmuş olsa da yine aç gözlülük yapmış olduğumuzu idrak ettik. Çoğu şeyi bitiremedik bile.

göktürk-kahvaltı-pizzeria-bugunneyesem

Kahvaltıda servis edilen her ürünün kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. Servis elemanları oldukça ilgili ve güler yüzlüydü. Totalde 79.80 TL hesap ödedik. Mekandan ayrılırken en büyük üzüntümüz ise pizzalarını deneyememiş olmamızdı. Mutlaka Pizzeria’ya yolumuzu bir daha düşürüp pizzalarından denemek için geleceğiz.

pizzeria-bugunneyesem

pizzeriagöktürk-bugunneyesem

pizzeria-göktürk-kahvaltı

Adres: Göktürk Mahallesi, Belediye Caddesi, No 25, Eyüp, İstanbul

Telefon: (0212) 322 1220