Bugün ki lezzet durağımız Quick- Şişli Restoranı oldu. Quick, 1971 tarihinde Belçika’da kurulmuş yıllar geçtikçe de Avrupa’da büyümeye devam etmiş.Geçtiğimiz Nisan ayında da Türkiye’ye ilk şubesini açan fast food zinciri, şu an 5 şubesiyle İstanbul’da hizmet etmekte.

Türkiye’de yakın bir süredir hizmet vermelerine rağmen tüm tatlarını türk damak tadına uygun hale getirmişler. Özellikle sosları, çoğu fast foodçuda arayıp da bulamadığımız acılıkta ve aromada.

IMG_1838

7 çeşit hamburger denememiz de bizi en çok mutlu eden Supreme Chicken Barbecue oldu.İsminden de anlaşılacağı gibi tavuk burger olan hamburger de asıl tadı verenler barbekü sosu, çedar peyniri ve füme et oluyor. İlk ısırığımızı  aldığımızda ise direk is tadının ve füme etin birleşimi o güzel tat geliyor. Fiyatı 16 ₺

IMG_1844

Quick’in bir diğer farklı ürünü is Quick N’ Toast. French toast’tan yola çıkılarak tost ekmeklerinin arasına köfte, füme dana eti ve emmental peyniri ile yapılan bu lezzet, yeni tatlar denemeyi sevenler için tavsiyemiz. Fiyatı ise 18 ₺

IMG_1850

Tatlı olarak İspanyol tatlısı olan Churros denedik. Kendileri bizim halka tatlının uzaktan akrabası sayılabilir. Az şerbetli oldukça hafif olan bu tatlı yanında pudra şekeri ile servis ediliyor. Pudra şekerinin tatlının bulunduğu paketin içine atarak çalkalıyoruz ve daha sonra yemeye başlıyoruz. Sırf churros denemek için Qucik’e  gidilebilinir.

Mekan da tek beğenmediğimiz şey  parmak patatesleri oldu. Çok ince patatesleri var ve lezzet konusunda çok iyi değiller.

Adres:Şişli Restoranı – 19 Mayıs Mah. Halaskargazi Cd. No:222 34360 Şişli / İstanbul