alimento-tarabya

Tarabya’da sakin bir ortamda rahat rahat balık keyfi yapabileceğiniz lezzet duraklardan biri Alimento Balık. Konum olarak Tarabya’da bulunması fiyatların çok yüksek olacağı algısını oluşturabilir ama fiyatlar çok uygun ve kaliteli hizmet alabileceğiniz Alimento Balık‘ta deniz manzarasının keyfini de doyasıya çıkabilirsiniz. Mekanın ön ve arka tarafında park alanı mevcut. Bu sebeple arabanızla giderseniz park derdi yok.

dsc_0159

Mezelerden levrek marin, patlıcan ezme, soya soslu uskumru ve fava ile başladık. Levrek marin tam sevdiğimiz gibi hazırlanmıştı. Hardala boğulup balığın lezzetinin önüne geçmemişti. Keyifle yedik.

tarabya_alimento_balık

Fava da hem sunum hem lezzet anlamında başarılıydı. Şarap olarak mezelerle ve deniz ürünleri ile iyi eşlik edeceğini düşündüğümüz Kocabağ K Emir 2014 söyledik. Kapadokya bölgesinin özel üzümü olan Emir, mineralsi aromaları ve ferahlatıcı asiditesi ile yemeklerle iyi uyum sergiledi.alimento_balık_tarabya

Bizi mest eden patatese sarılı levrek enfes bir lezzetti. Dışı çıtır içi löp et. Sunumu da çok güzeldi. İnsanda merak uyandıran bir görüntüsü var. Dışındakinin patates olduğunu ilk başta anlamakta güçlük çektik doğrusu..

alimento_tarabya

Pazıya sarılı levrek sarmayı da mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. İstanbul’da hep önümüze konan lastik gibi kalamarların burada karşımıza yumuşacık bir şekilde çıkması yüzümüzü gülümsetti doğrusu.

alimento_restaurant_tarabya

Mezelerden soya soslu uskumruyu da es geçmemenizi öneririz. Favori mezelerimizden biri kendisi. Başarılı bir örneğini Alimento‘da deneyimleyebilirsiniz.

alimento_tarabya_balık

Mezelerle karnımızı doyurunca balığa yer kalmıyor hep olduğu gibi.. Sıcaklardan karidese geliyor sıra. Çim çim karides maalesef İstanbul’da çoğu mekanda ucuz olduğu gerekçesiyle karşımızı çıkarken burada büyük karideslerin sunulmasını takdir ettik. Çim çim karidesler maalesef lezzet anlamında çok yoksun.

Tarabya-alimento-balik

Kapanışı ise ayva tatlısı, şekerpare ve meyve tabağı ile yaptık. Oldukça uygun fiyatlara keyifli bir yemek yediğimiz bu mekana en kısa zamanda tekrar balık yemeye ve farklı lezzetlerini denemeye gitmek istiyoruz.

ayva_tatlısı_alimento

Alimento Balık Restaurant
Tarabya mah. Sahil Yolu. Kefeliköy cad No:172. TARABYA / İSTANBUL

Telefon : 0212 223 3333
Telefon : 0212 262 4400
E-mail: balik@alimento.com.tr