Günaydın! Herkes için keyifli bir hafta sonu olması dileğiyle.. İzmir’de Bahçelievler’de hizmet veren Karadeniz mutfağının temsilcisi olan bir aile işletmesi ile karşınızdayız. Sevgili Yiyomfoodblogger’ın sahibi Arda’nın tavsiyesi ile geldiğimiz “Fafuly” adlı bu mekanda uzun süreden beri hasret kaldığımız enfes bir Karadeniz kahvaltısı yaptık.

fafuly_izmir_kahvaltı

Tek kişilik (17 TL) ve iki kişilik kahvaltı (34 TL) seçeneğinin bulunduğu menüde çaylar sınırsız. İki kişilik serpme kahvaltı siparişi verdiğimiz Fafuly’de ekstra olarak muhlama (13 TL) ve turşu kavurması (8 TL) söyledik. Masaya ilk olarak mısır ekmeği gelince kendimizi tüm ekmekleri tüketmemek için zor tuttuğumuzu belirtmemiz lazım. Çok lezzetliydi.

muhlama_fafuly

IMG_6313

Zile pekmezinden tutun sarımsaklı tereyağının bulunduğu bu eşsiz kahvaltı bizi oldukça memnun etti. Hızımızı alamayıp bir de kavurmalı pide (16 TL) söyledik. Yerken kendimizden geçtiğimiz kavurmalı pide insanın aklını alır cinsten.

IMG_6330

Masaya gelen her şeyden çok memnun kaldık. Bunun en önemli sebebi ise kesinlikle yöresel ürünlerin kullanılması ve doğru şekilde sunulması. Fafuly‘yi mutlaka gidilecek mekanlar listenize almalısınız.

muhlama_fafuly_izmir

Adres: Cevdet Bilsay Cad. No:13/Bahçelievler – Karşıyaka İZMİR

Web Sayfası: www.fafuly.net

Telefon 232 382 43 62