İlk sushi ile tanışmamı anımsıyorum da beklediğimin aksine benim için oldukça keyifli bir deneyim olmuştu. Her ne kadar o zaman sushiden nefret etmesem de çok fazla tüketeceğimi de düşünmemiştim. Oysa şimdi müdavimi olduğum sushi restoranları var. Bunlardan biri ise listenin benim için en başında yer alan ve yenilenen iç tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken İnari Sushi & Omakase.

İlk olarak Kirohana Roll denedik. 8 parça 36 TL. Tempura karides, avakado, dışı renkli soya kağıdı ve trüflü mayonez üzeri patates kıtırlarından oluşuyor. Alttaki fotoğrafta bulunan en sağdaki rolllar. Sushi ile arası olmayanın ayıla bayıla yiyeceği bir lezzetle. Mutlaka denemelisiniz.

İnari ismi ise 11. yüz yılda tilki tanrısı olarak anılmaya başlanan, efsanelerde bazen beyaz dişi bir tilki olarak belirirken bazen de güzel bir kadın olarak form bulan pirinç tanrısından geliyor .

Çilekli sushi sanıyorum ki daha çok kadınların tercih ettiği bir seçenek. 8 adet strawberry rollun fiyatı 29 TL. Acı mayonezli ton balığı, çilek, salatalık ve balzemik sos ile karşınıza çıkıyor.

Crunch shake roll ( 8 parçası 30 TL) ise somon balığı, salatalık, avakado, krem peynir ve Japon ekmek kırıntısından oluşuyor. Her biri birbirinden lezzetli sushilerle karnımızı doyurduktan sonra ise sıra geliyor tatlıya. Mönüde üç tane tatlı çeşidi var. Macca ice olarak isimlendirilen (18 TL) yeşil çaylı dondurma. Bir diğer seçeneğiniz kızarmış dondurma (18 TL) olabilir. Hindistan cevizli parfe ve çikolatan oluşan, mönüde Coco Houko (24 TL) olarak isimlendirilen tatlılarını mutlaka denemelisiniz. Hem çok hafif hem de çok keyifli. “Ben hindistan cevizi yemem, sevmem” diyen insan bile kaşıkla götürmüştür bu tatlıyı yanımda. Tecrübe ile sabit. Videosu için Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Kuruçeşme Mh Kuruçeşme Cd No:11 Beşiktaş / İstanbul
Telefon: 02122659601