Hafta sonu insan akınına uğrayan Alaçatı’yı ve snob mekanlarını oldum olası sevememişimdir. Son birkaç ziyaretimden bu yana Alaçatı’ya yavaş yavaş ısınmaya başladım. Bununda en büyük sebebi meydanda yer alan Köşe Kahve oldu. Son derece zevkli ve zarif dekorasyonu ile Alaçatı‘nın en işlek yerinde, samimi duruşu ile sizi kendine çekiyor Köşe Kahve. Alaçatı’ya giderseniz mutlaka ama mutlaka uğramanız gereken yer burası. Üç günlük kaldığım Alaçatı’da her gün Köşe Kahve’de yemek yedim. Anlayın artık burasını ve yemeklerini ne kadar sevdiğimi! 🙂

Köşe Kahve’de çorba, soğuk sandviç, tost, kahvaltı öğünleri, tatlı ve atıştırmalık tabaklarına kadar pek çok şey bulmanız mümkün. Şevket-i Bostan çorbasını mutlaka deneyin. Girit Türkleri tarafından Anadolu’ya getirilen şevket-i bostan bitkisinin, kök kabukları ve yaprakları kullanılıyor. Yetiştirilmesi ve toplanması zor olduğu için değerli bir bitki ve çorbası ise enfes. Sadece kış sezonunda bulunduğu anımsatayım.

Sosis yanında patates kızartma ve yukarıda soldaki fotografta görmüş olduğunuz atıştırmalık tabağı ise canı abur cubur çekenler için muazzam seçenekler. Köşe Kahve’nin en lezzetli şeyleri ise tatlıları. Aşağıdaki bebek bitter çikolatalı ve çilekli truffle oluyor. Görüntüsü lezzetini anlatmaya yetiyor bence. Muhteşem bir tatlı finali yapmak isteyenler ısrarla istesin kendisini. Köşe Kahve’de 10. yılını dolduran mekanın güler yüzlü çalışanı Kemal Irkin‘e de buradan sevgilerimi ve selamlarımı iletmek istiyorum. Daha nice 10 yıllara!

Adres: Tokoğlu mah. 1005 sk. no: 4 35950 alaçatı-izmir/türkiye

Telefon:  +90.232 716 04 13