Tekirdağ’a gitmişken köfte yemeden dönmek olmazdı. Sahilde bulunan Özcanlar Köfte‘ye uğradık. Karışık köfte tabağının fiyatı 30₺. Hem köftesi hem de piyazı başarılı. Kapanışı ise dondurmalı peynir tatlısı ise yaptık.
özcanlar_köfte_tekirdağ
Temizliğe önem veren bir mekan olması çok hoşumuza gitti. Her yer pırıl pırıl. Servislerine de özen gösterip diğer mekanlarda görebileceğiniz standart çatal-bıçak takımı kullanmak yerine daha farklı bir tasarım tercih etmişler. Kullandıkları tabaklar da aynı şekilde. Bu gibi ayrıntılar sizi ne kadar etkiler bilemeyiz ama ayrıntılara takılanlar ve önem verenler için son derece iyi düşünülmüş olduğu kesin.

özcanlar_special

Kızarmış pide üzeri Tekirdağ köftesi, domates sos ve yanında koyun yoğurdu. 150 gr etten oluşan ve mönüde Özcanlar Special olarak geçen bu tabağın fiyatı 22TL. Buraya bir daha geleceğimiz kesin ve o zaman gözümün kaldığı patlıcan beğendili Süleyman Paşa Köfte’sini deneyeceğim.

özcanlarköftetekirdağ

Özcanlar Köfte‘nin hem dondurmalı peynir tatlısını hem de sütlacını denedik. Peynir tatlısını hiç denemediyseniz mutlaka deneyin deriz. Bazen soğuk bazen ılık servis edebiliyorlar.

özcanlar_köfte_sütlaç

Sütlacı maalesef kıvam olarak bize göre değildi. Oldukça sulu kalmıştı. Tadında sıkıntı yoktu. Muhtemelen o günlük bir problem söz konusu olabilir ve bize denk geldi ama sonuç olarak keyif vermedi.

peynir_tatlısı_tekirdağ