Herkese yağmurlu ve soğuk bir İstanbul’dan iyi hafta sonları diliyoruz! Bugün Juice Vitalis’in detox içeceklerinin 1.yaşını kutlamak için Le Meridien İstanbul’daydık. Bildiğiniz üzere sağlıklı beslenme ve yaşam şu an tüm dünyada yükselen bir trend. Git gide insanlar bu konuda daha çok bilinçleniyorlar ve alışkanlıklarını iyi yönde değiştirmeye çalıştırıyorlar. Maalesef sporu bir hayat tarzı olarak benimseyenbilenlerden değiliz. İstanbul gibi büyük bir şehirde zamanınızın çoğunu trafikte harcadığınızı düşünürseniz sağlıklı yaşama dair bir şeyler yapmak çok zor olabiliyor. Diet yapmayı da beceremiyoruz.

juicevitalis-lemeridienotel-etiler-juico-detox-detoxiçeceği

Neyse ki yaşam tarzımızda çok da büyük değişiklikler yapmadan da sağlığımızı korumak mümkün artık. “Juicing”, yani taze meyve – sebze suyu karışımlarının çeşitli kürler halinde içilme süreci, amaç katı gıda almadan vücudu dinlendirmek ve vücutta birikmiş yabancı maddelerden kurtulmak, arınmak.

juicing-cenkkıral-vitalislife-bugünneyesem

Türkiye’ye Juicing kavramını getiren ve “Juicing ile Gelen Sağlık” kitabının yazarı Cenk Kıral, kendi yaşadığı deneyimleri bizlerle paylaştı. Kitabında juicing’in ne olduğuna, juice kürlerine ve tariflerine yer vermiş. En kısa zamanda okuyup nereden başlamamız gerektiğine karar vereceğiz.

juicingnedir-juicevitalis-detoxiçeceği-bugünneyesem

Gelelim denemiş olduğumuz Vitalis Juicelarının tadına.. İki çeşidini deneme fırsatı bulabildik. Bunlardan biri Red Energy. İçinde kırmızı pancar, kereviz sapı, nar veya kırmızı elma, zencefil, havuç bulunuyor. Diğeri ise Green Juice. Green Juice’un içerisinde ıspanak, kara lahana, brokoli, salatalık, kereviz sapı, maydanoz, limon, yeşil elma, zencefil bulunuyor. Red Energy’i daha kolay içimli ve lezzetli bulduk. Her sebze ve meyvenin tadını ayrı ayrı hissettik. Green Juice’ a da haksızlık etmeyelim. O da lezzetliydi sanki biraz ekşimtıraktı. İçerisinde taze siyah çekirdekli üzüm, zencefil, badem ve toz tarçın olan Protein Energy adlı bir juice daha vardı ama maaalesef onu deneme fırsatı bulamadık. Çoğunluk onu favori gösterdi.

boazbar-juicing-juicevitalis-bugünneyesem-detoxiçecekleri

Çok güzel bir etkinlikti. Pembe pamuk şeker ağaçlarına bayıldık. Le Meridien Otel’inin 34.katından enfes İstanbul manzarasını izlemek harikaydı. Juice Vitalis ile sağlıklı yaşama ufaktan bir göz kırptık. En kısa zamanda juice kürleri uygulamak istiyoruz. Hadi hayırlısı diyelim..

detox-juico-juicevitalis-detox-detoxyapmakistiyorum

detoxiçecekleri-juicevitalis-bugünneyesem