Geçtiğimiz hafta sonu kahvaltı için Darussade Otel‘in teras katında yer alan Saade Kahvaltı’daydık. Mekanın muhteşem bir Sultanahmet Camii manzarası var. Konumu itibari ile o kadar sakin ve keyifli bir atmosfere sahip ki sanırım İstanbul’da yapabilecek en huzurlu kahvaltıyı bulduk sonunda. Dibinizde ne masadan kalkın diye göz ucu ile size bakan sıra bekleyen insanlar var ne de vızır vızır geçen arabalar.. Şehrin gürültüsünden uzakta sakin sakin kahvaltı yapma arayışında olanlar buraya bayılacak.

Saade Kahvaltı'nın Manzarası

Saade Kahvaltı’nın Manzarası

Saade Kahvaltı’da kişi başı kahvaltının ücreti 40 TL. Menemeni ekstra söyledik. Fiyatı 12 TL. Kahvaltının içeriğine gelecek olursak; börek, poğaça, mevsim reçelleri, nutella, bal&kaymak, ezine beyaz peynir, İzmir tulumu, Erzincan tulumu, otlu cevizli peynir, meyveli lor, kızarmış köy biberi & çemen, soğanlı çökelek, zeytinler, tereyağı, zeytinyağı & zahter, domates ve sınırsız çaydan oluşuyor. 

Zeytinyağı & Zahter

Zeytinyağı & Zahter

Kahvaltılık malzemeleri kaliteli. Herhangi bir sıkıntı yaşamadık ürünler konusunda. Kahvaltı servisinde kullanılan seramikler de çok keyifli. Dilerseniz satın alabiliyorsunuz. 

Saade Kahvaltı Sultanahmet

Saade Kahvaltı Sultanahmet

saade kahvaltı

Kahvaltı sonrası ise Saade Kahvaltı’nın terasında türk kahvesi keyfi yapmak ise bir başka.. Saade Kahvaltı’nın huzurlu manzarası eşliğinde kahvaltı yapmaya bayılacaksınız..

Saade Kahvaltı

Saade Kahvaltı Teras

Adres: Akbiyik Cad. No:90 Sultanahmet – İstanbul

Telefon: 0533 335 04 45