Bugün Ne Yesem?” ekibimizin yolu bu hafta sonu Beşiktaş’a düştü. Akaretler yokuşunda, BJK Plaza’yı hemen geçer geçmez Park Apartmanın alt katına gizlenmiş hem kitabevi hem de cafe olma özelliği ile bizi kendine hayran bırakan Minoa‘yı keşfetme fırsatı yakalık. Mekanı hiç duymamış olanlar ilk başta ufak bir tereddüt yaşayabiliyor çünkü buraya girer girmez bir kütüphane ortamı size “Merhaba!” diyor.

minoa-akaretler-minoacafe

Minoa‘da masa sayısı çok az. Etrafınızı sarıp sarmalayan kitaplar zaten ister istemez sizi kendisine çekiyor ve oturmak yerine öncelikle kitapları incelemek için can atar hale geliyorsunuz.

minoa-akaretler

Minoa’nın alt katına inen merdivenleri ise bir harika.. Başucu kitaplarımızdan özenle seçilmiş cümlelerle karşılaşmak çok güzeldi.

minoa-bugunneyesem

Alt katta sizi bekleyen manzara! Burada hem Türkçe hem de İngilizce birçok kitabı bulmak mümkün. Çocuklar içinde çocuk kitaplarının bulunduğu bir bölüm mevcut. Moda, mimari, yemek, sanat, dekorasyon vb. kitapları içinde barındıran bu kitabevini çok seveceksiniz.

minoa-bugünneyesem

Kısa bir süre önce açılan bu mekanda sıcak, soğuk içeceklerin yanı sıra kekler, tatlılar ve kahvaltı menüleri de mevcut. Biz aldığımız kitapları hemen incelemek için cafe bölümüne geçtik. Çilekli tartımızı ve kahvelerimizi sipariş ettik.

minoacafe-bugünneyesem

Cappucinonun fiyatı 8,50 TL, Americanonun 8,00 TL ve çilekli tartın fiyatı ise 15,00 TL.

minoa-beşiktaş

Kitapların arasında kahvenizi yudumlamak isterseniz mutlaka yolunuzu Minoa’ya düşürün deriz!

Adres: Süleyman Seba Cad. Park Apt. No:52/A Vişnezade, Beşiktaş / İstanbul

Telefon: (0212) 236 9452