İstanbul’un son dönemde ağır ama emin adımlarla yükselişe geçen semti Reşitpaşa‘da, Amanda Bravo ve Havandan by Beff Gourmet’den sonra Misk rüzgarı eziyor. Minik atıştırmalıkları, kahvaltılıkları, salata ve tatlı çeşitleri ile bambaşka bir yer burası.. İstanbul’un ilk ve tek floral cafesindeyiz. Adı gibi “misk” gibi bir yer burası. Pastel tonların hakim olduğu mekanın kapısından içeri girer girmez sizi rengarenk çiçekler karşılıyor. Misk‘in şahane atmosferi insana tazelik, huzur ve mutluluk hislerini aşılıyor.

 

Misk‘te menü oldukça küçük ve basit tutulmaya çalışılmış. Kruvasan, bagel, tost ve salata çeşitleri bulunuyor. Mevsim meyveleri ile servis edilen nutella kruvasan (20 TL) siparişi verdik. Mutlaka denemelisiniz. Biz yemekten kendimizi alamadık. Bayıldık!

Nutella Kruvasan

İkinci olarak bize asla bir tatlı yetmez dedik ve pancake siparişi verdik. Menüde “blueberry pancake” olarak geçiyor. Fiyatı 26 TL. Açıkçası biz kruvasanı kesinlikle daha çok beğendik ama bu demek değil ki pancakei yemedik. Hatta tüm tabağı sildik süpürdük.

Blueberry Pancake

Misk‘in menüsünde ıspanaklı (22 TL), baconlı (26 TL), füme somonlu (28 TL) ve füme kaburgalı (28 TL) olmak üzere 4 çeşit eggs benedict var. Füme somonlu eggs benedict denedik. Denemek isteyenlere tavsiye ederiz.

Smoked Salmon Eggs Benedict

Çırpılmış yumurta & mozzarellalı kruvasan

Adres: Resitpasa Mah. Emirgan Sok. No:22/A Sarıyer – Istanbul
Tel: 0212 277 07 75