Fransız patiserie ve cafe zinciri olan Fauchon, Türkiye’deki ilk yerine Akasya Acıbadem’de açtı. Benzeri olmayan tatlı menüsüyle bizi bizden alan bu yer, pembe ve siyah renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığı dekorasyonuyla da beğenimizi kazandı. Mevcut olan tatlı seçeneklerini bir tepside sunuyor olmaları çok güzel. İnsan ister istemez kendimizi tatlıların büyüsüne kaptırıp hepsini denemek istiyor.

fauchonistanbul-bugünneyesm

fauchonistanbul-akasyaavm

fauchonistanbul

fauchonakasya

Bu zamana kadar sunumu bu derece yaratıcı bir tatlı yemedik. Fauchon, sadece tatlılarının sanat eseri gibi sunuluşlarıyla değil bu tatlıların nefis tatlarıyla da bizi kendine aşık etmeyi başaran bir mekan oldu. Şeftali tatlısına bayıldık. İçindeki krema, kek ve jölesi ağızda yumuşacık ve hafif bir tat bırakıyordu. Yerken bu tatlıya bu şekli nasıl verebiliyorlar diye düşünmeden kendimizi alamadık. Sunuluşu mükemmel olan bu tatlının güzel olamayacağı ile ilgili şüphelerimiz tamamen yersizmiş. Tam anlamıyla yaz tatlısı. Kesinlikle öneriyoruz. Fiyatının (14TL) karşılığını fazlasıyla alabildiğiniz bir tatlı.

fauchonistanbul

Nefis görünen makaronlarından tatmamak olmazdı. Frenk üzümlü ve karamelli makaronlarını seçtik. İkisi de çok lezzetliydi. Özellikle karamelli olana bayıldık. İçindeki dolguları çoktu, bu yüzden yumuşacıktılar ve çok tazeydiler. Bir adet fiyatı ise 4 TL. Kahve olarak da latte istedik. Lattesi (11 TL) de hem uygun hem de güzeldi. Keşke buraya çok daha yakın bir yerde otursaydık ve istediğimiz zaman hemen gidebilseydik…

fotoğraf 1

fotoğraf 2 (2)

 

Fauchon İstanbul sanatsal tatlılarına bir yenisini daha eklemiş. ❄️ Kristal pastanın (16 TL) dışı beyaz çikolata kaplı içinde ise vanilya ve karamelli krema dolgusu mevcut. Sadece görünüşü bile hayranlık uyandırıcı!

krystal pasta-fauchon

fauchon istanbul-crystal pasta

Fauchon İstanbul’da “Bonnet de Noel” zamanı! Fransa’da yılın en iyi noel pastası seçilmiş. Orman meyveleri ve vanilya krema ile dolu çikolatadan oluşan bu özel tatlıya bayıldık. Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlık ve neşe dolu bir yıl dileriz. Ağzınızın tadı hiç bozulmasın!

santas hat-fauchon-akasya avm

Adres: Acıbadem (AKASYA AVM) (Acıbadem, Çeçen Sokak K.1 N.427), 34050 İstanbul

Telefon: (0216) 290 3715