sticky_fingers_istanbul

Hafta sonu kendimizi ödüllendirmenin en iyi yolu bol kalorili ve lezzetli yemeklerden geçiyor. Kısa süre önce açılan Sticky Fingers’ı çok merak etmiştik ve bir an önce yemeklerini denemek için can atıyorduk. Sonunda bir pazar günü yolumuzu buraya düşürebildik. Kapıdan girer girmez mekan sahibi Ayşegül Hanım ve yardımcısı sizi güler yüzle karşılıyor. Hızlıca bir mönüye göz atıyoruz ve uzun süre neyi seçeceğimize bir türlü karar veremiyoruz. Başlangıçlardan kıymalı çili sipariş ediyoruz. İki farklı porsiyon seçeneği mevcut. Daha fazla şey denemek adına küçük porsiyondan (16 TL) istedik ortaya.

sticky_fingers

Mönüde gözümüz pesto soslu mozzarella ekmeğe kayınca onu da sipariş ediyoruz. Görüntüsünden ne kadar bol kalorili olduğu belli değil mi? Masaya gelen bütün yemekleri elle yemek lazım. Ben elimi kirletmek istemiyorum diyenler için çözüm hazır. Parmaklarınıza geçireceğiniz latekslerle elleriniz hiç yağa sosa bulaştırmadan rahatlıkla yemeğinizi yeme keyfini yaşayabiliyorsunuz. Ne şahane!

sticky-fingers-istanbul

sticky-fingers

Sticky Fingers’ın mönüsünde çeşitli soslarla hazırlanmış kanatlar bulunuyor. Minimum 10 adet olarak servis edilen her bir kanat çeşidinden dilerseniz 65 adete kadar çıkabiliyorsunuz. Servisimize bakan arkadaş bize mönüde yapışkan kanat olarak geçen ve mekanda en çok tercih edilen çeşidi öneriyor. Tavuklar önümüze konuyor. Görüntüsü şahane ama lezzet anlamında maalesef bizi tatmin etmiyor. Sosa o kadar yoğun boğulmuş ki tavuklar bizi biraz rahatsız ediyor, yiyemiyoruz. Tabii bu demek değil ki tavukları kötü. Bizim damak zevkimize hitap etmedi sadece. Siz dener ve seversiniz belki.

Adres: Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Bilgi Sokak, No 5/B, Sarıyer, Istanbul

Telefon: 0212 2777891