Kış yavaş yavaş yerini ilkbahara bırakırken bugün DoubleTree Hilton Moda Otel’in içerisinde yer alan The Doubles Restaurantı ziyaret ettik. Öncellikle otel lokasyon olarak her iki yakada oturanlar için merkezi. Şahsi aracınızla otelin otoparkına girebilir ya da toplu taşımayla ister vapur ister metro otele ulaşmak isteyenler için trafiksiz bir ulaşım sağlamakta. Zaten ulaşım kolaylığı nedeniyle sıkça iş toplantılarımız için tercih ettiğimiz bir otel. Bu sefer gelme amacımız Kadıköy’den uzaklaşmadan, kargaşadan uzakta sakin sakin şehir dışından gelen misafirimizle yemek yerken sohbet etmekti. Otele girişte çalışanlar bütün sıcaklıklarını size yansıtıyor. Çok geçmeden restauranta oturuyor ve siparişlerimizi veriyoruz. Önden siparişini verdiğimiz Sauvignon Blanc beyaz şarabımız ve hemen arkasından Dana Bonfilemiz ve Kuzu Pirzolamız lava servis tabaklarında geliyor.

danabonfile-TheDoublesRestaurant_doubletreemoda_hilton

Dana Bonfile (220 gr-64 tl) yanında közlenmiş patlıcan, incecik patates dilimleri ve madagaskar biber sosuyla sunuluyor. Kişisel tercihe göre değişen sipariş esnasında belirtebileceğiniz pişkinlik bizim yemeği sevdiğimiz az orta (medium rare) kıvamda. Mühürleme işlemiyle et pişirilip kendi suyunu da korumuş ve lezzeti oldukça yerinde. Hatta o kadar lezzetli ki et yemeklerinden imtina ile uzak duran arkadaşımız bu görüntü karşısında daha fazla karşı koyamıyor, tadına baktıktan sonra kendisi de dana bonfile siparişi veriyor ve hepsini mideye indiriyor. 🙂 Bu sebeple tecrübeli Şefimiz Sinan Duran’ı ve ekibini bu başarısından ötürü takdir etmeden geçmek olmaz.

dana bonfile-The Doubles Restaurant_doubletreeotelmoda

kuzu pirzola-kuzupirzola_The Doubles Restaurant_thedoublesrestaurant-doubletreeotel

Kuzu Pirzola (280 gr-72 tl) pirzola severler için kesinlikle doğru tercih olucaktır. Üstünde parmesan ve hardal sos bulunan pirzola kuzunun yumuşak ve ağızda dağılan yapısıyla birleşince lezzet şöleni oluşturmuş. Fiyatlar konusunda bütçeniz uygunsa mekan menüsü, çalışanları ve ambiansıyla gitmenizi rahatlıkla tavsiye edebileceğimiz bir yer.

kuzupirzola-thedoublesrestaurant-doubletreeotelmoda

Adres: Caferağa Mah. Albay Faik Sözdener Cad. No:31 34710 Kadıköy – İstanbul / Türkiye

Telefon: +90 216 542 43 44