Haftanın yorgunluğunu atmak için, bu hafta Kaşıbeyaz Akvaryum’a gittik. Kaşıbeyaz’ın gerek manzarası gerekse iç tasarımı gerekse de Avrupa’nın en büyük akvaryumuyla iç içe olmasından ötürü yemek yemek çok zevkli.

SONY DSC

Kaşıbeyaz, Anadolu yemekleri ağırlıklı bir restoran. Başlangıç olarak aldığımız mezeler başarılıydı özellikle pastırmalı humus ve gavurdağı salatası çok hoşumuza gitti.

SONY DSC

Ardından çorba olarak analı kızlı geldi. Çorba bol etli ve kıvamındaydı. Belki üstüne atılan kekik biraz daha az olsa daha güzel olabilirdi.

lahmacunÇorbadan sonra gelen nar ekşili lahmacun bizden tam puan aldı. Her şeyiyle çok güzeldi.

Şefimiz Diyarbakırlı olunca haşlanmış içli köftelerini denemeyi unutmadık. İçli köftenin haşlanmış olanını yağlı olanına göre daha çok tercih ediyorum. Kaşıbeyaz da yediğimiz içli köfteler iyiydi fakat yerken kuzu tadı gelmesini bekledim.

SONY DSC

SONY DSC

Ana yemekte Fıstıklı Kebap ve Soğan Kebabını denedik. Onlar da çok iyiydiler. Özellikle fıstıklı kebabı denemenizi öneririm.

SONY DSCSONY DSC

Tatlılar konusunda da iddialı olan Kaşıbeyaz’ın baklava çeşitlerini, şöbiyetini ve katmerini denedik. Katmerleri çok güzel, bol fıstıklı ve kaymaklıydı. Kesinlikle denemelisiniz.

Nezih ve lezzetli bir restoran arayanlar için çok ideal bir yer Kaşıbeyaz. Gidecekler için tavsiyemiz hava kararmadan önceki saatler için cam kenarı rezervasyon yaptırmaları.

Adres:Aqua Florya AVM, Zemin Kat, Şenlikköy Mahallesi, Yeşilköy Halkalı Caddesi, No 93, Florya, Bakırköy, İstanbul

Telefon:444 10 40

Lezzetle kalınız 🙂