Şef Civan Er‘in Kanyon AVM’de yerini alan mekanı Tazele, sıkı müdavimleri olan nevi şahsına münhasır bir mekan. Bunun en büyük sebebi mekanın AVM’lerdeki alışılagelmiş yeme-içme kültürünün dışına çıkması ve sanayi tipi hazır yemeklerden bunalanlar için özenle hazırlanmış sağlıklı yemekler sunması.

Antakya Tuzlu Yoğurtlu Mantı, Tazele

Küçük bir menüye sahip. Antakya usulü kuru patlıcanlı, etli mantı, ıslama tavuk, uzun pişmiş dana kaburga ve katmerli köfte; ana yemekler. En çok tercih edilen ve sevilen lezzeti meşhur Antakya tuzlu yoğurtlu mantısını denemenizi tavsiye ederiz. Tercihe göre etli veya kuru patlıcanlı. Kuru patlıcanlısını denedim. Malzemesi bol. Çok doyurucu.

Islama Tavuk, Tazele

Tazele‘de salata ve tatlı çeşitleri de mevcut. Karides sevenler sıcak atıştırmalıklardan karidesli sigara böreğini deneyebilir.

tazele kanyon

Başlangıçlardan kuru vişne ve kaymaklı zeytinyağlı pancarı denemenizi mutlaka tavsiye ederim. O kadar lezzetli ki! Hayatımda bu kadar lezzetli bir pancar yememiştim.

Kuru Vişne ve Kaymaklı Zeytinyağlı Pancar

Tazele‘de günlük çıkan yemeklerde mevcut. Harika bir sebze çorbası geldi şansıma. Mekanda şarap servisi de var ve fiyatlar oldukça makul tutulmuş. Kanyon’un en alt katında metro istasyonuna yakın bir noktada yer alan Tazele’de mutlaka bir yemek yiyin. Çok aç değilseniz bile en azından bir zeytinyağlı pancarın tadına bakın derim.

Tazele Adres: Levent Mahallesi, Büyükdere Cd. Kanyon AVM No:185, 34330 Beşiktaş/Şişli/İstanbul