Yeniköy sahilinde pek çok balıkçı var. Bunları sizler için keşfetmeye devam ediyoruz. “Bugün Ne Yesem?” en son Sandal Balık’taydı. Sandal Balık hakkındaki yazımızı okumak için lütfen tıklayınız. Bu sefer sırada Kavak Balıkçısı var. Yeniköy’de ambiyansı ile kendinizi Yunan adalarında hissedeceğiniz şirin bir yer burası. Dekorasyonunda mavi-beyaz renklerinin ağırlıklı olarak kullanıldığı Kavak Balıkçısı’nda garsonlar ilgili ve hızlı.

kavak balıkçısı - yeniköy

Fiyatlar ortalama. Siz de bizim gibi deniz börülcesi aşığıysanız, mutlaka sipariş verin. Fiyatı 10 TL. Mezelerden atom (10 TL) da söylemelisiniz. Acı sevenlere önereceğimiz bu basit meze aslında o kadar lezzetli ki.. Acıdan yanmamıza rağmen kızarmış ekmeği inadına inadına o yoğurda banmaktan kendimizi alamamak.. Mekan ikram olarak balık köftesi veriyor. Afiyetle yedik. Lezzetliydi.

kavak balıkçısı - bugün ne yesem

balık köftesi - bugünneyesem

İki adet beyaz peynirin fiyatı ise 10 TL. Tereyağında karides 25 TL. Barbunya pilakisi (10 TL) ve közlenmiş patlıcanı (10 TL) güzeldi. Mezelerden maalesef yine balığa yer kalmadı. Ortaya söylediğimiz olduğumuz domatesli roka salatası ise 15 TL. Kalamar tava 20 TL. Tarator sosu daha başarılı olabilirdi diye düşünüyoruz.

karides - bugunneyesem

kavak balıkçısı yeniköy

kalamar tava - bugün ne yesem

Aklınızda bulunsun Yeniköy’de çoğu balık restoranında alkol servisi yok. Alkol almak isteyenler için bu civarda Kavak Balıkçısı ve Yelken Restaurant var.

Adres: Yeniköy Mh., 34464 Sarıyer/İstanbul

Telefon: (0212) 223 6701