Maslak’taki ‘Uniq İstanbul’, konser, sergi, eğitim, alışveriş ve müzikal gibi pek çok aktiviteyi bünyesinde bulunduran bir mekan. Özellikle gençlerin önemli bir buluşma merkezi olmuş durumda. “Bugün Ne Yesem?” ekibinin Uniq İstanbul’da bulunma sebebi ise burada bulunan ‘Wine & More’. Siyah mermer masaları ile şık bir dekorasyona sahip olan Wine & More, ‘fine dining’ konsepti sunuyor. Görüntü itibari ile diğer mekanlara nazaran müşteriye pahalı bir mekan atmosferi hissi veren Wine & More sizi ürkütmesin.

asma_yaprağına_sarılı_hellim_wineandmore_uniqistanbul

Küçük bir atıştırmalık olarak asma yaprağına sarılı hellim peyniri siparişi verdik. Fiyatı 18 TL. Üstünde nar ekşisi servis edilen bu lezzetlerin masaya gelmesi ile ortadan yok olması aynı anda oldu. Sunumu ise oldukça şık.

acı_biber_reçeli_wineandmore

Reçel mutlaka sabah kahvaltıda yenecek diye bir şey söz konusu değil. Ekmeğin yanında kendi yaptıkları acı biber reçelini getirdiler. Meksika biberinden yaptıkları reçeli baharat kullanarak olağanüstü güzel bir şekilde lezzetlendirmişler. Acı acı yanıyorsunuz ama ısrarla tatlı tatlı yiyesiniz geliyor. Mutlaka deneyiniz.

ızgara_ahtapot_wineandmore_uniq

Sous vide tekniği ile Shiraz Rose sosunda pişmiş & ızgara edilmiş ahtapot, yanında biberiye ve kekikli patates ile servis ediliyor. Fiyatı 38₺. Ahtapotu biraz diri tüketmeyi sevdiğimiz için eti bizim için oldukça yumuşaktı. Taze patatesler ise çok keyifli. İnsanın yedikçe yiyesi geliyor. Baştan gözümüze porsiyon olarak az geldi ama tek kişi için oldukça doyurucu bir yemek. Arkadaşınızla paylaşmanızı öneririz.

wineandmore_uniq

Servis elemanları ise müşterilerle çok ilgili. Hem yemek hem de şarap mönüsüne hakimler. Uniq İstanbul’a yolunuz düşerse, Wine and More uğranması gereken bir mekan olarak aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Adres: Uniq İstanbul, Huzur Mahallesi, Ayazağa Ayazağa Caddesi, No 4/C, Sarıyer, İstanbul

Telefon: 0212 2863778