Aheste Pera en sevdiğimiz ve kıymet verdiğimiz mekanlardan biri. Bunun en önemli sebebi İstanbul’da işini iyi yapan ender mekanlardan biri olması. Çalışanları aile gibidir. Hepsi güler yüzlü, eğitimli, ne servis ettikleri hakkında bilgi sahibidir. İşletme sahipleri özellikle bu konuda çok hassas ve ilgili. Örnek verilecek olursa menüye yeni şarap veya yemek mi girecek tüm çalışanlar hep beraber oturur tadım yaparlar, eğitim alırlar. Aheste‘ye en son Galata’daki yerindeyken gitmiştik ve kahvaltısına dibimiz düşmüştü. Kahvaltı deyip geçmemek lazım. Merak edenler eski yazımızı okuyabilirler.

Hafta sonları mekan yoğunluk yaşadığı için önceden rezervasyon yaptırdık. Serpme kahvaltının yanında ekstra olarak mini pancake ve poşe yumurta sipariş ettik. Poşe yumurtanın sunumuna dikkat ederseniz zaten mekanın sunumda gösterdiği özeni fark edeceksiniz. Gül kurusu kullanmaları bizim çok hoşumuza gitti. Ayrıca poşe yumurtanın pek çok çeşidini yapıyorlar. Oldukça başarılılar bu konuda.

Aheste Pera‘nın kahvaltısının üzerinde düşünülmüş muhtemelen başka bir yerde bulamayacağınız lezzetler mevcut. Bizi en çok etkileyen süzme yoğurt üzerinde servis edilen kireçte kabak. Şahane bir lezzet mutlaka denemelisiniz. Bir de muz reçeli var ki ben evde kendim aynısını tutturacağım diye kilolarca muz heba etmiştim. Seneler geçmesine rağmen gördük ki Aheste Pera yeni yerinde kalitesini bozmadan aynı şekilde sürdürmeyi başarabilmiş. Kahvaltısını deneyin. Çok keyif alacağınızdan eminiz. 

Adres: Asmalı Mescit Mahallesi, Meşrutiyet Cd. 107/F, 34430 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 0212 243 26 33