Kireçburnu sahilinde haftanın her günü dolup taşan ve sıkı müdavimleri olan Set Balık’tayız. Abartıdan uzak ama şık bir mekan. En önemlisi ise servis elemanlarının samimi ilgisi ve yaptıkları işe duydukları saygısı. Maalesef, İstanbul’da Boğaz’da balık lokantalarında yemek yiyecekseniz bu genelde kazık yemeden olmuyor. Bu sebepten ötürü insan hem güvenebileceği, temiz ve lezzetli balık lokantası arayışına giriyor. Bizim için Set Balık böyle bir yer. Burası daha çok meze ve balık mezelerine ağırlık veren bir mekan. Mezelerinden en çok pekmezli ve süzme yoğurtlu köz patlıcanı sevdik.

pekmezli köz patlıcan meze-set balık-kireçburnu

Aç gelmediğimiz bu mekanda maalesef çok fazla şey deneyemedik ve bunun üzüntüsü yaşadık. Sarımsaklı fener şişi çok lezzetliydi. Balık kokoreçte çok başarılıydı. Susamlı levrekleri çok meşhur. Beğenerek yedik ama biraz yağlı gelebilir.

fener şiş-set balık-kireçburnu

susamlı levrek-set balık

İsmet Şefimizin önermiş olduğu bu tatlıyı tıka basa dolu olduğumuz halde bir anda yok ettik! Beyaz çikolatalı volkanik tatlısı enfes! Sufleyi andırıyor ama sufle değil. Daha kekimsi bir dokusu var ve sufleye nazaran onca yemeğin üzerine bize göre çok hafif bir tatlıydı. Mutlaka denenmeli! Karışık tatlı tabakları ise her tatlıdan tatmak isteyenler için harika bir seçim olmuş.

volkanik tatlısı-setbalık

tatlı tabağı-setbalık-kireçburnu

Adres: Kireçburnu Mh., 34457 İstanbul

Telefon: (0212) 262 0411