İstanbul o kadar büyük bir şehir ki içinde bir sürü başka şehirler barındırıyor. Her zaman insanı şaşırtacak bir süprizi var. Yolumuz bu sefer ilk defa Kayışdağı Caddesi’ne açılan Bistro Cabana adlı mekana düşüyor. Burası Yeditepe Üniversitesi’nin çok yakınında yer alan ve yeni açılmış, ahşap detayların ağırlıklı olduğu bir dekorasyona sahip şık bir mekan. Bistro Cabana, iki katlı kocaman bir mekan olması ile bizi baya şaşırtıyor. Alışılagelmiş üniversite çevresinde açılan standart bir öğrenci mekanı olmadığı gün gibi ortada. Mekan bu kadar gösterişli olunca sipariş verdiğimiz serpme kahvaltısından da beklentimiz büyük oluyor.

pic7

bistro cabana-serpme kahvaltı-bugünneyesem

Serpme kahvaltısının içeriği peynir ve zeytin çeşitlerinden, tereyağı, domates-salatalık, reçel, nutella, omlet, çay, bal-kaymak, jambon ve sucuklu pideden oluşuyordu. Ekstra menemen ve iki adet portakal suyu sipariş verdiğimiz bu mekanda hesap olarak totalde 79,80 TL ödedik.

bistro cabana-ataşehir-bugünneyesem

Menemeni çok başarılı bulmadığımızı belirtmek isteriz. Aslında kahvaltı oldukça göz doyurucu ama peynir çeşitleri oldukça az ve zayıf kalmış. Kahvaltıda sucuklu pide servis etmeleri çok iyi bir fikir olmuş. Çok hoşumuza gitti ve beğendik.

bistrocabana-bugunneyesem

bistrocabana-bugünneyesem

Adres: Bistro Cabana Kayışdağı Cad. 282/1 Ataşehir

Tel: (216) 577 84 84