Cafe Wien, 1990 yılından beri Viyana usulü kahvaltıdan şnitzeline, kahvesinden sacher tortesine kadar Viyana lezzetlerinin Nişantaşı’ndaki temsilcisi olarak hizmet vermeye devam ediyor. Viyana usülü patates salatalı şinitzeli ve sosisi en çok ilgi gören yemekleri. Et tercih etmeyenler için tavuk şinitzel seçeneği mevcut. Tavuk şinitzel + patates salatası 39 TL iken et şinitzel + patates salatası 51 TL.

Cafe Wien Şinitzel

Macar gulaş, ıspanaklı strudel, domates soslu penne, peynirli veya dana jambonlu omlet, peynir tabağı, ev yapımı sandviç Cafe Wien‘nin menüsünde bulunan diğer seçenekler. Viyana cafe kültürüne uygun olarak Cafe Wien ekibi misafirlerini evlerinde hissettirecek şekilde ağırlıyor. Cafe Wien‘nin duvarlarında sergilenen Viyanalı ünlü ressam Klimt’in reprodüksiyonlarıyla , ünlü Viyana vals balolarını canlandıran resimlerle, valsin kralı olarak bilinen Johann Strauss’un seçkin besteleriyle Nişantaşı’nda Viyana’yı ayağınıza kadar getiriyor.

Patates Salatası, Cafe Wien

Cafe Wien‘in Bratwurst sosisini de mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Dana veya domuz seçeneği mevcut. Patates kızartması ile beraber servis ediliyor. Fiyatı 39 TL.

bratwurst sosis

Cafe Wien’i çok sevme nedenimiz kesinlikle apfelstrudel. Mis gibi tarçın kokusu ile iştah kabartan bu tatlı sıcacık önünüze geliyor. İncecik hamur içerisinden taşan elmaları yanındaki vanilyalı dondurması ile mideye indiriyorsunuz. İşte mutlu olmak bu kadar basit! Fiyatı 20 TL. Tadına doyum olmayan Viyana’nın ünlü çikolatalı pastası sachertorte‘yi de denemelisiniz ve Cafe Wien‘e hala yolunuz düşmediyse burayı mutlaka gidilecek mekanlar listenize almalısınız.

Apfelstrudel, Cafe Wien

Telefon: 02122337860

Adres: Cafe Wien Teşvikiye 34365 Şişli/İstanbul