Kapadokya‘ya gelenlerin en zorluk çektiği konunun yemek olduğunu düşünüyorum. Cappadox Festivali‘ne az bir süre kalmışken bölgede yemek yiyebileceğiniz yerler konusunda vereceğimiz tavsiyelerin işinize yarayacağı kanısındayım. Baştan anlaşalım lütfen. Eğer dışarıda yemek yiyeceksiniz maalesef biraz para harcayacaksınız çünkü genelde yemek fiyatları pahalı. Kapadokya‘daki mekanlarda sunulan yemekler fiyat/kalite performans açısından sizi çok tatmin etmeyebilir. Biz pek çok noktada maalesef hayal kırıklığı yaşadık ve sizlere de tavsiyede bulunurken Nevşehirli insanlara danışarak gittiğimiz yerlerdeki tavsiyeleri derlediğimiz yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Centre Cafe & Restaurant, Uçhisar

Her Nevşehir’e gittiğimizde mutlaka uğradığımız Centre Cafe & Restaurant, bizi lezzet anlamında asla hayal kırıklığına uğratmayan yegane yerdir. Centre Cafe & Restaurant’ın yıkıldığını duyunca baya üzülmüştük. Neyse ki bu üzüntümüz kısa sürdü. Centre Cafe & Restaurant, Uçhisar meydandaki Kadıneli Restoran’ın yanı başına taşındığı yeni yerinde eskisine nazaran çok keyifli ve şirin bir atmosfere sahip. Minik mavi bir ev. Hemen gözünüze çarpacaktır..

Centre Cafe & Restaurant’ın Meşhur Salatası

Buranın en meşhur yemekleri ise karabiber soslu biftek ve deniz mahsullü makarna. Bir salatası var olay. Kuşkonmaz bile var. Nevşehir’e gelip burada yemek yemeden dönüyorsanız büyük kayıp! Yoksa siz hala testi kebabı?

Centre Cafe & Restaurant’ın sahibi ve şefi Hüseyin Bey yıllarca Club Med’in mutfağında çalışmış. Kapadokya’daki kapandıktan sonra kendi restoranını açmış. Buraya mutlaka yolunuzu düşürmeniz lazım. Fiyatların uçuşa geçmediği, iyi yemeğin de sunulduğu nadir yerlerden biri Nevşehir’de. Kıymetini bilelim dostlar.

Centre Cafe & Restaurant, Uçhisar