İtalya’nın üç büyük gastronomi bölgesinden biri olan Napoli’nin mutfak geleneğinin mirasçısı ve dünyada 34’ü aşkın şubesi ile en büyük İtalyan pizza grubu zinciri Fratelli La Bufala’nın standart lezzetleri; Türkiye’de 2008 yılından bu yana İtalyan/Napoliten lezzetlerden vazgeçemeyenlerin uğrak restoranlarından biri olarak Mavibahçe AVM‘de hizmet veriyor.

Porcini Mantarlı Pizza, Fratelli La Bufala

İzmir’e gelir gelmez Fratelli La Bufala‘ya el atıp değişim rüzgarlarını estiren ve kesinlikle benden daha düzgün Türkçe konuşan Chef Geovani‘nin kendi anlatımı ile Napoli pizzasının özelliklerini dinleyin. Öyle lezzetli bir pizza yedik ki hafızamızdan uzun süre lezzeti silinmeyecek gibi. Napoli pizzasını elle yiyorsunuz. Bir dilimi rulo yapar gibi sarıyor ve mideye indiriyorsunuz. Mantık çok basit aslında. Kenarda bulunan hamur yoğunluğunu bu sayede eşit olarak bir dilime yaymış oluyorsunuz.

Chef Geovani, enfes pizzanın üzerine bir de tatlı kıyağı yaptı. Artık hepimizin aşina olduğu ve hatta hakkında ahkam bile kestiği tiramisu tatlısını bir de Fratelli La Bufala‘da gerçek bir İtalyan’nın elinden denedik. Mascarpone ve kedi dili ile yapılan bu tatlının Türkçe kelime anlamı “beni neşelendir ya da beni yukarı çek”. İçerisinde marsala şarabı bulunuyor. Oldukça hafif.

Tiramisu, Fratelli La Bufala

Adres: Caher Dudayev Blv. 2040/3 Sok. Mavibahçe AVM A Blok Kat:3 No:304 Mavişehir / İzmir

Telefon: 0232 502 2772