Nişantaşı’nda bir et diyarı olan Gürkan Şef SteakHouse’tayız. Burası İngiltere’de Meat School’da kasap eğitimi alan ve Türkiye’nin ilk diplomalı kasap ünvanını taşıyan Gürkan Şef’in mekanı. Ahşabın hakim olduğu sade bir dekorasyona sahip olan mekanın ön tarafındaki açık alana oturuyoruz. Özellikle hafta sonu gitmeden önce rezervasyon yapmanın gerekli olduğunu düşünüyoruz. Hafta içi bir gün ziyaret ettiğimiz için mekan çok kalabalık değildi. Garsonumuz Onur Bey, biz yerimize geçer geçmez tavsiyelerini sıralamaya başladı. Menüyü rica ediyoruz. Bu sırada masamıza ikramlıklardan et sushi geliyor. Biraz ön yargılı yaklaşıyoruz etten sushi mi olur diye! Biri susamlı-parmesanlı diğeri ise fıstıklı. Bizi ters köşe yapan bu küçük atıştırmalıklara bayıldık, kesinlikle denenmeli.

etsushi-gürkanşef

Menüyü incelerken her zamanki kararsızlığımızla “Bugün Ne Yesem?” diye kendimize soruyoruz. ‘Lokum hamburger’ seçeneğini menüde görünce hemen denemeye karar verdik. 120 gram et, domates, marul, karamelize soğan, cheddar peyniri, mayonezden oluşan hamburger yanında patates tava ile servis ediliyor. Fiyatı 30 TL. Eti çok beğendik. Hamburgeri vezir de rezil de edecek en önemli şey yani hamburger ekmeği de taze ve lezzetliydi. Bizden 10 üzerinden 10 aldı. Yine gidip yemek için sabırsızlanıyoruz.

lokumburger-gürkanşef-gürkanşefsteakhouse

Bir diğer seçimimiz ise steakhouse menülerinin olmazsa olmazı lokum. Fiyatı 56₺ (200-220 gr). Orta pişmiş sipariş ettik. Tam istediğimiz kıvamda içi sulu suluydu. Yanında gelen garnitürler son derece lezzetliydi. Birazda patates kızartması konulsa harika olur diye düşünmeden edemedik.

lokum-gürkanşef-gürkanşefsteakhouse

Kapanışı ise un, şeker ve yağ kullanmadan yaptıkları özel çikolatalı “Şehvet” tatlısı ile yapıyoruz. Keçi boynuzu pekmezi ve hurma ile yapılan bu tatlı, sunumu ile gözümüzü doldurmaya yetiyor.

şehvet-gürkanşef

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Vali Konağı Caddesi 96/A Nişantaşı Şişli

Telefon: 0212 291 5825