munchies-pancake
Kadıköy rıhtıma yakın olan Munchies kahvaltı konseptine bizim alışılmışımızın dışında bir tutumla yaklaşmış. Kendi sofralarımızdan da alışık olduğumuz sıcak taş fırın ekmeği ile bal kaymak burada yerini daha Amerikan vari bir kahvaltıya bırakmış. Oldukça güzel dekore edilmiş bu ufak dükkanda masamıza tahta üstünde pancakelerimiz ve küçük kaplarda kızılcık reçelinden labnesine fıstık fındık ezmesinden zeytin ezmesine akçaağaç şurubundan çilek marmelatına kahvaltıklarımız geliyor. Bu kapların yanı sıra tahta üstünde çeçil hellim beyaz kaşar peyniri ve salam gibi kahvaltılıklar da bulunuyor ama kaplarda olanların esprisi sınırsız olması istedikçe yenileniyor ve bunun yanında çayınızda sınırsız. Amerikan filmlerinde görmeye alıştığımız pancakeleri üst üste koyup akçaağaç şurubunu döküp keyifle tadını çıkardığımız bir kahvaltı yaptık. Kahvaltıda tatlıya düşkün olanlar için mükemmel bir yer, tek handikabı ise toplamda 20 kişiyi geçmeyen kapasitesiyle hafta sonu tercih etme durumunda uzun bir süre sıra bekliyecek olma gerçeğiniz.

Adres:Caferağa Mah. Dr. Esat Işık Cad. No: 62/A, Moda – Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 336 30 39

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.