“Yemek yemek için sanayiye kadar gideceksiniz.” desek ilk tepkiniz ne olurdu? İnanmakta biraz güçlük çekerdiniz herhalde.. İstanbul’da hemen hemen hergün yeni açılan mekanlara bir yenisi ekleniyor. İnanın biz bile takip etmekte bazen çok zorlanıyoruz. Bu sefer adını sıkça duyduğumuz ancak lokasyon olarak şehrin çok farklı bir yerinde kapılarını açan bu mekanı keşfetmezsek olmazdı. Evet, İstanbul’da yemek yemek için son derece umulmadık bir noktadayız. Maslak Oto Sanayi’de hayata geçirilen Sanayi 313, yemek servisi veren ve aynı zamanda bir çok seçeneğin bulunduğu bir mağaza bölümü bulunan keyifli bir mekan.

sanayi313-bugunneyesem

sanayi313-maslakotosanayi

sanayi 313-bugünneyesem

Biz mekana öğlen yemeği yemek için gittik. Pazartesiden cumartesiye 08:00-18:00 arasında hizmet veren Sanayi 313’te kahvaltı servisi de yapılıyormuş. İçeri girer girmez bizi şahane bir manzara karşılıyor. Açık büfede her biri birbirinden lezzetli görünen salatalardan ve arka tarafta sergilenen tatlılardan gözümüzü alamıyoruz. Hemen siparişimizi verip yeme aşamasına geçmek için sabırsızlanıyoruz.

ekmek üstü karides-sanayi313-bugünneyesem

Ana yemeklerden ilk tercihimizi karamelize soğan ve avokado sos eşliğinde servis edilen ekmek üstü karidesten yana kullanıyoruz. Yanında bir çeşit salata ile fiyatı 38 TL. Sanayide karides bulmak bizi biraz şaşırtıyor doğrusu ama çokta şaşırmamak gerek sanırım çünkü Sanayi 313 şaşırtmayı seven bir mekan. Karides bizden geçer not alıyor. Yanında eşlik eden salataları da beğeniyoruz. Tabak oldukça doyurucu ama asıl önemli olan şey ise burada sağlıklı yiyecekler tükettiğiniz hissini yaşamak.

sanayi 313-bugünneyesem

İkinci ana yemek tercihimizi susam yağlı ve çörek otlu fırın somondan yana kullanıyoruz. Yanında bir çeşit salata ile fiyatı 38 TL. Salatamız rezeneli kinoa. Ana yemeklerin yanına bir çeşit salata tercihi bırakmaları çok güzel olmuş. Sağlıklı ve dengeli beslenmek isteyenler için muhteşem bir mekan. Özellikle plazalarda çalışan insanlar için adeta bir kurtarıcı niteliğinde.

fırın somon - sanayi313

Dilerseniz sadece iki çeşit (23 TL) veya üç çeşit (28 TL) salata tabağı da sipariş verebilirsiniz. Bizim seçimimiz limelı lor peynir soslu fırın kırmızı biber , pekmezli yoğurt soslu köz patlıcan ve fırın patates + bademli yoğurt soslu fırın patlıcandan oluşuyordu.

salata - sanayi 313

Sanayi 313’ün menüsünde görür görmez mutlaka bunu denemeliyiz dediğimiz şey ise “Kokoreç Burger”dı. Kokoreç yemek için her defasında İzmir’e giden bir insanın Asım Usta’da yediği gibi bir kokoreç önüne geleceğini düşünmesi maalesef hayal kırıklığı yarattı. Kokoreç çok fazla kurumuştu. Pek keyif vermedi yani. Görüntüsü pek şahane ama.. Hamburger ekmeği iyiydi ama içindeki asıl malzeme keyif vermedikten sonra bir anlamı kalmadı maalesef.

kokorec-burger

Tatlılar çok iştah kabartıyordu. Maalesef çok acele bir şekilde mideye indirdik. Görselleri sizinle paylaşamayacağız. Yoğun karamel sevenler için çikolatalı tartı önerebiliriz. Servisimizle ilgilenen Mustafa Bey’e ilgi ve güler yüzlü hizmetinden ötürü çok teşekkür ederiz. Mutlaka Sanayi 313’e bir gün kahvaltı için gelmek istiyoruz.

sanayi313

beze - sanayi 313

sanayi313-maslak

bugunneyesem-sanayi313

sanayi313tatlılar

sanayi313

FullSizeRender

sanayi313-tatlı

Adres: Atatürk Oto Sanayi Sitesi 2. Kısım 10. Sokak No:313 Maslak/İstanbul

Telefon: 02122863857