Sabah kahvaltısı için avokadolu poşe yumurta hazırladım. Tarifi çok kolay. ✌ Avokadoyu çok uzun süreden beri sevmeyen bir insan olarak şunu net söyleyebilirim ki avokadoyu poşe yumurta ile beraber tükettiğiniz zaman cidden çok lezzetli oluyor. Poşe yumurta sayesinde artık bol bol avokado tüketiyorum. İşe öncelikle ekmeğimizi tost makinesinde ısıtmakla başlıyoruz. Kıtır bir hal alıncaya kadar ısıtın. Dilerseniz ekmeğiniz ısındıktan sonra üzerine az miktarda yağ sürebilirsiniz.

poşe_yumurta

Sıra geldi avokadolara.. Kullanacağımız avokadoların olgun olması gerekiyor. Avokadoyu ezdikten sonra biraz limon suyu, karabiber ve tuz ilavesi yaparak karıştırın ve sonrasında kızarmış ekmeğinizin üzerine sürün. İsterseniz benim gibi üzerine bol bol kırmızı biber de serpebilirsiniz.

avokadolu_poşe_yumurta_tarifi

Yumurtayı poşelemek için derin bir tencerenin içerisine su, sirke ve tuz koyup kaynatın. Yumurtayı bir kepçenin içerisine kırın. Kaynayan suyun altını kısın. Yumurtayı yavaşça en yakın mesafeden suya bırakın ve kevgirle yumurta beyazının sarısının etrafını sarmasını sağlayın. Yumurtanın beyazı tamamen toparlanınca kevgir ile yumurtayı tencereden alın. En son poşelediğiniz yumurtanızı ekmeğin üzerine yerleştirin. Bekletmeden servis edin. Yumurtanın sarısına ekmeğinizi bandıra bandıra yiyin. ☕️ İşte size hem doyurucu hem sağlıklı bir kahvaltı öğünü. Afiyet olsun!

avakadolu_poşe_yumurta