Nezih Kebap & Yuvalama, İstanbul’da boğaz manzarası eşliğinde kahvaltı keyfi yapmak isteyenlere tavsiye edeceğimiz harika bir mekan. Yöresel kahvaltısı içerdiği özel ürünler ile oldukça zengin. Kahvaltılıkların bakır kaplar, sahanlar ve toprak güveçler ile sunumu dikkat çekiyor. Geleneksel sunumun, kaliteli yöresel ürünlerle bir araya gelmesiyle kahvaltı sofrasının hakkının verildiğinin şahit oluyorsunuz. Nezih Kebap & Yuvalama‘ya kahvaltı için gelen bir daha kolay kolay vazgeçemiyor.

Nezih’in kahvaltısında en çok beğeniyi bir lezzet klasiği haline gelen kiremitte Antep peyniri alıyor. Nezih’in Antep’teki tesislerinde üretiliyor. Taş fırında kiremitte pişirilerek sıcak sıcak sunulan bu peyniri soğumadan hemen yemelisiniz.

Kiremitte Antep Peyniri

Kiremitte Antep Peyniri

Kahvaltıda önce gözünüz doyuyor. Kahvaltılıkları masaya sığdıramadık (hatta bu yüzden bazılarını fotoğraflayamadık) ve nereden başlayacağınız konusunda tereddütte düştük. Türk kahvaltısının olmazsa olmazı hamur işlerinin yeri her zaman ayrıdır bizim için. Pişi, yumurtalı ekmek ve Antep’in semsek böreği ve taş fırından çıkan sıcacık lavaşlar kahvaltının zenginliğine zenginlik katılıyor.

nezih-kahvalti

 

Adres: Rumeli Hisarı, Yahya Kemal Cd. No:24, Sarıyer

Telefon: (0212) 265 7455