Bir hafta sonu düştük yollara, attık kendimizi Harbiye’nin ara sokaklarına. Sosyal medyada son dönemlerde dikkatleri üzerine çeken ve “İstanbul’un En İyi Hamburgercisi” diye belirtilen Zula İstanbul‘un yolunu tuttuk. Uzun bir arayıştan sonra Zula‘yı sonunda bulduk. Klein’in bulunduğu sokaktan aşağı inince hemen ikinci solda yer alıyor. Zula‘nın yaratıcıları Spago İstanbul’un mutfağının başındaki şef Cihan Kıpçak ve Üryan Doğmuş. Zula mutfağının başındaki isim ise Erdal Ardiş.

Zula, akıllara zarar hamburgerler yapıyor. Adının hakkını veriyor. Zulalanmış o lezzetli hamburgerleri yiyebilmek için adeta arka sokaklara saklanmış mekanı bulmak için çabalamak durumundasınız. Fahiş mekan kiralarından ötürü bildiğiniz gibi artık lokasyonun satış yaptığı yerlerden restaurantlar tek tek çekiliyor. Hal böyle olunca iyi yemek ayağınıza değil siz iyi yemeğin ayağına gitmek zorundasınız. Sanıyoruz Zula‘nın bulunduğu lokasyonu bu durum iyice özetliyor.

Zula’nın menüsünde üç çeşit hamburger var. Menüde Basic (15 TL) olarak geçen ve içerisinde chedar, karamelize soğan, turşu relish ve trüflü mayonez bulunan hamburgerlerini denedik. Edizione hamburgerin ( 17 TL) içerisinde ekstra olarak bacon bulunuyor. Bir de 200 gramlık B.I.G hamburger (34 TL) var.  Ek olarak Zula‘nın menüsünde hot dog, taco gibi lezzetler de mevcut. Basic hamburgerine aşık olduk. İçi sulu hamburger köftesi, yumuşacık hamburger ekmeği ve en önemlisi kendi yapımları olan trüflü mayonez tam anlamı ile bir lezzet bombası. Patatesleri çıtır çıtır. Her şey inanılmaz lezzetli ve fiyatlarda bir o kadar uygun. Kapanışı ise son dönemlerin gözde tatlısı San Sebastian cheesecake ile yapabilirsiniz. Her yaştan tutkunu bulunan hamburgeri birde Zula‘da denemenizi mutlaka tavsiye ederiz.

Zula İstanbul Adres: İnönü Mahallesi Harbiye Çayırı Sokak No:101 34373 Şişli/İstanbul