Tüm dünyanın konuştuğu sosyal medya paylaşımları ile fenomen olan Nusret‘i anlatmaya gerek yok sanırım. Tuz serpme emojisi bile yapılan ünlü saltbae Nusret‘in Etiler’deki restaurantına kısa bir süre önce yemek yemeye gittik. Aslında aklımızda olan, planladığımız bir şey değildi. Nusret Etiler ile İstanbul’un en popüler steakhouseunu yaratan Nusret‘i işine olan tutkusu ve sevgisinden ötürü takdir etsem de restaurantlarında yapılan şovlardan ötürü uzun süre Nusret steakhouselara gitmemişimdir. Nusret Etiler‘e cuma günü 15:30’da rezervasyonsuz gittik. Mekan için yoğun bir saat olmadığından ötürü hemen güzel bir yere oturttular ama ne zaman saat 16:00 oldu kapıda kuyruk olmaya başlamıştı.

Dana Kaburga, Nusret Etiler

Dana kaburga, özel sosu ve yanında çıtır ekmek geliyor. Minimum 2 kişilik servis ediliyor. İki kişilik olan bu dana kaburganın fiyatı 160 TL. Et oldukça güzel pişmişti ve yumuşacıktı. Servis personeli de eti servis ederken çeşitli şovlar yapmadığı için de oldukça keyif aldık.

Dana bonfile parçaları, peynir, karamelize soğan ve yanında patates kızartması ile servis edilen Nusret lokum burger de oldukça iyiydi. Tabii ki tatlı bir final yapmayı ihmal etmedik. Dondurma, şöbiyet, havuç dilimi ve portakallı truffle menüde yer alan tatlı seçenekleri. Tatlıların fiyatı 23 TL.