Kısa süre önce Moda’da Bomonti Çay Bahçesi‘nin yerine açılan Bomonti Moda İstanbul’da kendine sakin ve huzurlu bir köşe arayanların şimdiden vazgeçilmez adreslerinden biri olmuş. Mekanın en büyük albenisi ağaçların altında doğanın kucağında sunduğu deniz manzarası. Burası aynı zamanda İstanbul’da yazın püfür püfür esen nadir yerden biri sanırım. Bu sebeple benim için tam bahar ve yaz mekanı Bomonti Moda. Mekanın içerisinde Zapata Bakery hizmet veriyor.

 

Croque Madam

Menüde Croque Madam görünce dayanamadık. Fransız mutfağına ait olan Croque Madam ve Croque Monsieur bir çeşit tost; isimleri Türkçe’ye “Çıtır Bayan” ve “Çıtır Bey” olarak çevriliyor. Croque Madame, Monsieur’nün üzerine yumurta dökülmüş hali. Brioche ekmeği içerisinde dana bacon ve cheddar peyniri var. Fiyatı 21 TL. Hızlı, bol kalorili kahvaltı sevenler için ideal.

Bomonti Bacon Burger

Bomonti Moda’nın yıldızlarından bir diğeri ise Bomonti Bacon Burger. Hamburger inanılmaz lezzetli. Yanında gelen patates kızartmalarına da ayrıca bayıldık. Broiche hamurundan hazırlanan hamurger ekmeği hamburgerin lezzetini katlayan unsurlardan. Hamburger meraklıları mutlaka Bomonti bacon hamburgeri denemeli. Dışarıda tüketmekten kaçındığımız besinlerin başında tavuk geliyor. Günümüzde tavukların yetişme şartlarından kaynaklanan durumlardan da ötürü uzak durmaya çalışıyoruz ama Bomonti Moda’nın firik risotto yatağında servis edilen tavuk göğüs sıkıldığınız sıradan tavuk yemeklerinden sonra “işte bu!” dedirtecek cinsten. Şans verip denemenizi öneririz. Bizi oldukça şaşırttı doğrusu.

Bomonti Moda Tavuk Göğüs

Bomonti Moda

Caferağa Mahallesi, Küçük Moda Sokak, No 4, Kadıköy, İstanbul