“Ürgüp’te nerede yemek yemeliyim?” diye sordum tek popüler cevap aldım; Ziggy Cafe 🍴Mekanın mezeleri çok meşhur. 👍🏻 Ziggy ismi mekan sahiplerinin kaybettikleri köpeklerinin adından geliyor. 🐶 Tabelasından kahve fincanına kadar pek çok şey köpek figürlü. Harika bir terasa sahip. Girişte bulunan takı dükkanı ise Ziggy’nin sahibi Nuray Hanım’a ait. Kendi tasarımlarını satıyor. Mekanın dekorasyonunda kadın dokunuşları hemen hissediliyor. Eski pedallı dikiş makinalarının masalara dönüştürülerek kullanılması bunun en güzel kanıtı.

ziggy_cafe_meze

Ziggy Meze

8 çeşit meze, salata, pastırmalı börek, sarımsaklı tavuk şiş veya yaprak ciğer ve günün tatlısından oluşan iki kişilik geniş tadım menüsünün kişi başı fiyatı 65TL. Favori lezzetim yeşil zeytin ve peynirden oluşan Ziggy meze oldu. Köpoğlu, fava, mevsimine göre zeytinyağlı mezesi, köz patlıcan ve zeytinyağlı dolma diğer mezelerden birkaçı. 

Yaprak Ciğer

Yaprak Ciğer

Sıcak olarak ise yaprak ciğer ve sarımsaklı tavuk şiş geliyor. Pastırmalı börekleri de oldukça keyifli.

Sarımsaklı Tavuk Şiş

Sarımsaklı Tavuk Şiş

Pastırmalı Börek

Pastırmalı Börek

Köz Patlıcan

Köz Patlıcan

Tatlı olarak ise pekmezli, dondurmalı damla sakızlı muhallebisini denemeden masadan kalkmayın. Son olarak bir keyif kahvesi mutlaka söyleyin kendinize ve manzaranın keyfini doyasıya çıkarın. Kapadokya’dan sevgiler..

Damla Sakızlı Muhallebi

Damla Sakızlı Muhallebi

Ziggy Cafe & Restaurant
Adres: Yunak Mah., Tevfik Fikret Caddesi No. 24 Urgup – Nevsehir – Turkey
Telefon: +90 (384) 341 7107
E-mail: info@ziggycafe.com