Merhaba, etoburların bayılacağı lezzetli bir post ile karşınızdayız. “Bugün Ne Yesem?” ekibi olarak Özgür Şef’in Moda şubesindeydik. İlk defa geldiğimiz bu mekanda ne yiyeceğimize bir türlü karar veremeyince seçimi şefimiz Taylan Bey’e bıraktık. “Başlangıç olarak size kadayıf vereyim.” diyince tepkimiz şöyle oldu; “Yemek yemedik. Tatlı daha sonra..” Meğerse kendisi bir tatlı değilmiş. Mekanın spesiyallerinden biri olan lime lime edilen antrikot etinin tereyağ ve et suyu ile buluşması hem lezzeti sayesinde hem de ismi sayesinde yüzümüzü güldürdü. Fiyatı 20₺.

kadayıf-özgürşef-moda

Et yemeğinin yanında salata tüketmeyi sevdiğimiz için “Tulum Peynirli ve Cevizli Salata” sipariş ettik. Fiyatı 14₺. Uzmanlar etin yanında mutlaka salata yenmesi konusunda uyarıyorlar. Sebebi ise etin posalı bir yiyecek olmamasından ötürü sindiriminin zor olması ve bunu kolaylaştırmak için yanında yardımcı besinlere ihtiyaç duyulması..

tulumpeynirlicevizlisalata-özgürşef-bugunneyesem

Özgür Şef’in sunumunu kendi tasarlamış olduğu “Peynir Soslu Şaşlık” denenmeden olmazdı. Görüntüsü itibari ile çok dikkat çeken mekanın spesiyali şişe geçirilmiş bonfile eti ve yanında 300 derecelik döküm tabakta erimiş olarak gelen cheddar peynir sosu ile servis ediliyor.

peynir soslu şaşlık-özgür şef

Sıra geldi Lokuma! Öncelikle yanında servis edilen patates püresi çok başarılıydı. Patates püresinde çok fazla krema tadının hissedilmesi bizi çok rahatsız eden bir durum. Çoğu mekan maalesef bu klasikleşen lezzete gereken önemi göstermediğini düşünüyoruz. Özgür Şef’in Deli Kasap’ının patates püresinin içerisinde sarımsak olması bizim için ayrıca bir lezzet şöleni oldu. Yine etin yanında servis edilen ıspanak güzeldi.

lokum-özgür şef moda

Tatlı bir kapanış yapmadan olmaz. En sevdiğimiz tatlılar yan yana gelmiş sıralanmış. Kireçte kabak, ceviz, incir ve dondurma! Çayımızda var daha ne olsun!

özgür şefin deli kasap-moda-bugünneyesem

Adres: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, No 144/A, Kadıköy, İstanbul

Telefon: 0216 3374344