Göktürk‘te uzun zamandan beri iyi şeyler yiyip içmek için talepleri karşılayan bir mekan yok. Göktürk çoğu insan için uzak bir noktada bulunsa da aslında arabayla oldukça kolay ulaşabileceğiniz İstanbul’un merkezi lokasyonlarından birisi. Burada çok uzun süreden beri oturan, gelir düzeyi oldukça iyi olan bir kesim var ama yeme-içme konusunda oldukça bölgede keyifli ve kaliteli bir restoran eksikliği var. İşletmeler için Göktürk lokasyon olarak zor olsa da üçüncü hava limanın da buraya yapılacağını göze alındığında ve kısa süre sonra metronun da gelmesi ile beraber pek çok insanın güzergahında olacak. 

Aralık ayında Alp Kasay tarafından hayata geçirilen Richess Göktürk‘e yeni bir soluk getirmiş. Mekanı gezdiğimde gördüklerim oldukça etkilendim. Her detay düşünülmüş ve muazzam bir yatırım yapılmış. Bir hafta sonu Richess‘e kahvaltı yapmak için yolumuzu düşürdük. Kişi başı kahvaltı fiyatı 49 TL. Böylesine şık ve kaliteli bir mekanda oldukça makul bir rakam. Kahvaltıya ortaya karışık ahşap bir tahtanın üzerinde geliyor. Şarküteri ürünleri, meyveli yoğurt, zeytin, peynir çeşitleri, domates-salatalık, bal-kaymak, tereyağ ve reçel çeşitlerinden oluşuyor. Kişi başı birer adet sahanda sucuklu yumurta servis ediliyor. Kahvaltıyla alakalı tek hoşumuza gitmeyen durum reçellerin tart hamurlarının içlerinde servis edilmesi. Bıçakla hamurların içerisinden reçelleri almak oldukça zordu. Richess gibi bir mekanın servis için daha iyi bir şey kullanması gerektiği kanısındayım.

Richess‘ta daha önce denediğim tatlıdan da bahsetmeden geçemeyeceğim. Şu tatlının yaşattığı mutluluğu tarif etmek mümkün değil! Bildiğin çikolataya boğup üstüne dondurma oturtmuşlar diyerek ön yargılı yaklaşma! Tulip hamuru içinde o kocaman vanilyalı dondurmanın altında kestane püresi topları gizli. Asıl olay onlarda. Yerken insanı pişmanlığa sürüklemeyen oldukça hafif, lezzetinden ödün vermeyen bir tatlı. Yolunuz Göktürk‘ün yeni açılan mekanı Richess‘a düşerse tatlı olarak ne sipariş vereceğinizi artık biliyorsunuz. Fiyatı 23 TL.

richess-göktürk

Richess Adres: Arcadium AVM, Göktürk Mahallesi, İstanbul Caddesi, No 26, Eyüp, İstanbul

Richess Telefon: 0212 5229999