Yeniköy’deki Sırçacı14’e kahvaltı için geldik. Rezervasyonsuz geldiğimiz için biraz beklemek zorunda kaldık. Dekorasyonu harika ve samimi bir atmosfere sahip. Sıramızı beklerken çay ikramında bulunmak istediler ama çayları getirmeyi unuttular. Serpme kahvaltı söyledik ( 29 TL ). 3 kişi için gayet doyurucu. Ekmeklerini kendileri yapmışlar. Servis ettikleri birbirinden farklı ekmekler ve simitler çok güzeldi. Aynı şekilde peynirleri de.. Kahvaltının yanında ikram edilen fıstıklı katmer artı puan ve mutluluk sebebi. Servis biraz yavaş maalesef. Serpme kahvaltısında bal, kaymak, reçel, salatalık, domates, peynir tabağı, zeytin, nutella geliyor. Reçelleri unuttular, biz hatırlatmak zorunda kaldık. Demleme çayın fiyatı 4 TL. 10 TL servis ücreti alıyorlar. Sırçacı14, ilgili olan ama mekanın yoğunluğuna yetişemeyen/yetemeyen çalışanlar yüzünden serviste sorunlar yaşıyor. En azından haftasonu için kahvaltıya gidiyorsanız ve çok açıkmışsanız sabırlı olmanız zor. Valesi mevcut. Yelken restoranla beraberler bu konuda. Önü boş olmasına rağmen park ettirmiyorlar ve 15 TL gibi yüksek bir fiyata arabanızı valeye bırakmak durumundasınız.

sırçacı14-yeniköy-kahvaltı

Muhlama (14 TL) deneyelim istedik. Servis ediliş şekline hayran kalsakta maalesef tadı beklediğimiz gibi değildi. Mısır unu çok az kullanılmıştı. Daha çok peynir ve tereyağı ağırlıklıydı.

mıhlama-sırçacı14

İkram olarak gelen katmeri de yemeden geçemezdik. Şerbeti olmadığından ağır da değildi. Tadı hafif ve güzeldi fakat “katmer” değildi… Bizce bu tatlıya başka bir isim verilmeli.

antep fıstıklı katmer

sırçacı14 yeniköy-bugunneyesem

Adres: Yeniköy Mh., Köybaşı Cd No:48, 34340 İstanbul

Telefon: (0212) 299 5016