Nevşehir‘e gelenlerin en zorluk çektiği konunun yemek olduğunu düşünüyorum. Kısa bir süre önce Nevşehir seyahati sonrası deneyimlediğim bazı mekanları bölgeye ilk kez gidecek olanlara rehberlik etmesi açısından yazmıştım. Okumak için tıklayabilirsiniz. Kahvaltı için Nevşehir‘de bir mekan önerisi arayanlara sevgili Önder’in yeri Wish Cappadocia‘yı tavsiye ederim.

Kapadokya‘nın büyülü atmosferinin tadını çıkarabileceğiniz bir manzaraya sahip olan Wish Cappadocia‘da kişi başı kahvaltı ücreti 35 TL. Muz reçeli ve haşhaş ezmesi kahvaltıda öne çıkan lezzetler. Haşhaş ezmesi Önder’in kendi fikriymiş. Tek başına sade olarak pek yenecek bir şey değil. Ekmeğinize biraz bal biraz haşhaş ezmesi sürüyor sonra afiyetle mideye indiriyorsunuz.

Köftür, Nevşehir’e özgü bir çeşit pestil. Üzüm şırası ve nişasta kaynatılarak elde ediliyor. Dilim dilim kesiliyor bir nevi üzümden yapılma lokum. Kahvaltıda çay sınırsız. Yumurtanızı istediğiniz şekilde seçebiliyorsunuz. Dilerseniz akşam Önder’e şarap & peynir tabağı keyfi için uğrayabilir ve şömine keyfi yapabilirsiniz. Kendisi İstanbul’dan kaçanlardan. Hoş sohbeti vardır. Yolunuz o taraflara düşerse kendisi ile mutlaka tanışın.

 

Adres: Aşağı Mah.Trafo Çıkmazı Sok. No 3A, 50240 Nevşehir