Bedenen İstanbul ama ruhen İzmir’de olanlara selamlar! Geçen hafta kısa İzmir seyahati çok iyi geldi. Kimsecikler yokken Alaçatı sokaklarını rahat rahat gezdik. Uzun zamandan beri gitme fırsatı bulamadığım Asma Yaprağı’nı ziyaret ettim. 

asma-yaprağı-alaçatı

Ev ortamının oluşturulduğu mekanın giriş katı mutfak. Üst katta ise yemek odası bulunuyor. Ege mutfağına sahip olan Asma Yaprağı’nın mutfak tezgahında günün yemeklerini görebilirsiniz. Zeytinyağlılar, Ege otları, sebze yemekleri çeşit çeşit. Mekanda alkol servisi de var.

asma_yaprağı_alaçatı

Yolu Alaçatı’ya düşenlerin mutlaka yemek yemek için uğradığı Asma Yaprağı’nın kendine has çok özel bir atmosferi var. Mekan sahiplerinin uzun sürede biriktirmiş olduğu emaye tabaklar benim için en önemli detaylar. Yemeklerin servisini de emaye tabaklarda yapıyorlar.
asmayaprağı-alaçatı
Ot köftesi, vişneli sarma, çalkama ve portakallı ayvalı kerevizli enginar sipariş ettik. Porsiyon fiyatı 10 TL. Ot köftesinin bir adedi 10 TL. Yani oldukça pahalı. Yemeklerin lezzetine söyleyecek kötü bir sözüm yok ama fiyatlar biraz daha makul olmalı diye düşünüyorum.
alaçatı-asmayaprağı
Alaçatı çok güzel ama uçuşa geçmiş fiyatlar ne olacak onu bilmiyorum. Bir ayar çekmek lazım. Sonuç olarak Asma Yaprağı’nda yemek yemek istiyor ama gelecek hesap sizi korkutuyorsa sonradan sıkıntı yaşamamak adına önceden yemeklerin fiyatını sorup bütçenize göre yemek söylemenizde fayda var.alaçatı_asma_yaprağıAdres: Alaçatı Mahallesi, 1005 Sok. No:50, 35930 Çeşme/İzmir