Bozcaada’da ilk günümüz.. Gelir gelmez önce pansiyonumuza eşyalarımızı bırakıyoruz. Ada’ya ilk gelişimiz olduğu için nerede ne yeneceği konusunda pek fikir sahibi değiliz. Sosyal medyadan takip ettiğimiz kadarı ile aslında Bozcaada’daki bütün mekanları biliyoruz ama nereden başlayacağımız konusunda karar veremiyoruz. Kahvaltıyı Çiçek Pastanesi’nde mi yapsak diye düşünüyoruz ilk. Pansiyonumuz hemen dibinde olduğu için ve adada uzun süre konaklayacağımız için bu fikirden vazgeçiyoruz hemen. Pansiyon sahiplerimiz bizi Asudeada’ya yönlendiriyor. Kurt gibi aç olduğumuz için hemen kahvaltı için yola koyuluyoruz.

asudeada

Bozcaada merkezde bulunan kırmızı ve beyaz ve renklerin ağırlıklı olduğu Asudeada’yı farketmemek mümkün değil. Sabahın erken saatinde gittiğimiz için mekanın sahibesi Asude Hanım’ı biraz şaşırtıyoruz. Güler yüzü ile karşılıyor bizi. Hoş sohbeti olan bir kadın. Ayrıca kendisi çokta hızlı. Masamızı hemen donatmaya başlıyor.

asudeada-bozcaada

Zahterin bile servis edildiği serpme kahvaltısı oldukça doyurucu. Biz üç kişiydik ve her şeyi bitiremedik bile. Kişi başı kahvaltının ücreti 25 TL. Çaylar sınırsız. Peynirler Ezine’den, reçeller Asude Hanım’ın annesinin ellerinden, söğüş domates, biber bahçeden ve Asude Hanım’ın ellerinden çıkma acuka var.

asude-bozcaada

bozcaada-kahvaltı-asudeada

Bunların dışında tereyağı, zeytinyağı, tahin&pekmez, otlu çırpılmış yumurta ve fırından taze çıkan börekler geliyor.

asudeada-bozcadakahvaltı

asude-ada-bozcaada

Bozcaada’daki ilk kahvaltımız olduğu için beklentimiz daha çok adaya özel olan domates,gelincik,üzüm reçelleri ile karşılaşmaktı. Bu demek değil ki, güzel bir kahvaltı etmedik. Kesinlikle keyifli bir kahvaltıydı. Asude Hanım yoğun olduğu için çok sohbet etme fırsatımız olmadı ama kendisi bir çok sıcak bir mekan yaratmış.

bozcaada-asudeakınlı

Mekanın duvarında metal bir kalp asılı. İstediğiniz notu yazıp bırakabiliyorsunuz. Giderseniz bizimkini de orada görebilirsiniz.

asudeada-kahvaltı

Akşam yemeği içinde gitmek istedik ama maalesef zamanımız olmadı. Menüsünde güzel şeyler görmüştük. Bozcaada’ya bir daha gelmek için sebebimiz olsun.

asude-akınlı-bozcaada

Herkese keyifli pazarlar.