Zorlu AVM’de Eataly’de yemeyi seçtik makarna pizza bölümünü tercih ettik. Menüde çok çeşit olmaması bizi biraz hayal kırıklığına uğrattı. Seçimimizi lazanyadan (24 TL) yana kullandik. Doyurucu bir yemekti ve lazanya hamuru çok güzeldi. Fakat lezzetli değildi. Beşamel sosu azdı, çok fazla kıymalıydı ve belki de domates sosu ağırdı. Hayal ettiğimiz lazanya değildi. Kısacası bize lazanyayı Eataly’de yemeliyiz dedirtmedi. 
eatly-lazanya
İtalyan tatlısı olan cannoliyi ilk kez deneme fırsatı bulduk. İtalyanca küçük tüp/boru anlamına gelen bu tatlı kızarmış kırmızı şaraplı pastane hamuru, içinde ricotta peyniri, parça çikolata ve portakal kabuklu kremadan oluşuyordu. Etrafındaki hamur bize çok sert geldi. Çok lezzetli bulamadık. Çikolatalı ve şerbetli tatlı sevmeyenlerin tercih edebileceği tadı nötr, hafif bir tatlı seçeneği olmuş. Daha önce başka bir yerde bu tatlıyı denemediğimiz için bir karşılaştırma yapamıyoruz, farklı lezzetleri tatmak isteyenler cannoliyi denemeli. Fiyatı 12 TL.

cannoli-eataly-italyantatlisi

Eataly’da lezzetli mi lezzetli ve incecik krepler sizi bekliyor! İçinde nutellası var. Yanında fıstıklı dondurma sipariş ettik. Alışageldiğimiz dondurmalardan baya farklı. Krep 9 TL, küçük cup dondurma 8 TL.

eataly-krep-nutella

Adres: Zorlu Center – Meydan Katı, Beşiktaş / İstanbul
Telefon: +90 212 336 66 00