İstanbul’da çikolata krizine davet çıkaran mekanlara bir yenisi daha eklendi. Akaretler’de butik çikolatacı-kahveci konsepti ile hizmet vermeye başlayan ve kısa sürede çikolata sunumları ile sosyal medyada dikkatleri üzerine çeken Mendel’s Coffee & Chocolatier‘yi ziyaret ettik. “Food porn” diye tabir edilen, iştah kabartan yemek fotoğraflarını gerçekte ne denli lezzetli oldukları kesinlikle tartışmaya açık bir konu. Bu nedenle “Bugün Ne Yesem?” ekibi olarak Mendel’s Coffee & Chocolatier‘nin kendine hayran hayran baktıran ve çok konuşulan çikolatalı tatlılarını denememiz şart olmuştu.

mendels_akaretler_camelot

Mönüyü elinize aldığınızda insanın canı her şeyden sipariş vermek istiyor. İlk tercihimizi “Camelot” isimli tatlıdan yana kullandık. Çikolatalı kek parçacıkları üzerinde taze muz ve çilek var. En üstte ise çikolata kaplı dondurma bulunuyor. Fiyatı 15 TL. Kesinlikle şahane bir tatlı olmuş. Çikolatasını beğendik. Özellikle içinde bulunan dondurması da oldukça keyifliydi. Porsiyon gayet büyük. Yanında kahve ile çok iyi gitti.

camelot_mendels_akaretler

mendel's_akaretler_çikolata

Tüm tatlılar sipariş verdiğiniz anda hazırlanıyor. Bu sebeple servis edilmesi biraz vakit alabiliyor. Denediğimiz diğer bir tatlının adı ise “Simone“. Taze muz, çilek, şanti, mini pandispanya ve eritilmiş çikolatadan oluşan bu lezzet kupta servis ediliyor. Fiyatı 13 TL.

mendels_çikolata_beşiktaş

Bu güzelliğin adı ise “Mösyö Gustave“. Fıstıklı Mendel’s pandispanyası, şanti, eritilmiş çikolata, muz ve çilek birlikteliği. Fiyatı 14 TL. Bu soğuklarda canı tatlı çekenler, kendilerini mutlu etmek isteyenler mutlaka buraya uğramalı. Kahve anlamında mekanı çok başarılı bulduğumuzu belirtemeyeceğiz ama tatlıların lezzeti bu durumu örtüyor.

mösyö_gustave_mendels_çikolata

Adres: Sinanpaşa, Şair Nedim Cd. No:18, 34353 Beşiktaş/İstanbul

Telefon:(0212) 258 4222