Günaydın! Herkese mutlu sabahlar. Kısa bir süre tatil için Balıkesir’deydim. İnternette “Edremit’te nerede kahvaltı yapılır?” sorusunun yanıtını ararken pek içime sinen bir yer bulamamaktan ötürü canım sıkılmıştı. Neyse ki imdadıma Demren Çelik isimli takipçim yetişti ve kahvaltı için Zeytinli‘de bulunan Ova Kahvaltıhane‘yi önerdi.

ovakahvaltıbahçesi_edremit

Hemen düştük yollara. Yol üzerinde pek çok kahvaltıcı var. Hepsi ağaçların altında, doğa ile iç içe bir ortamda kahvaltı ortamı sunuyor. Ova Kahvaltı Bahçesi‘ne ulaşmak için yol üzerindeki tabelaları takip etmeniz yeterli. Girişte sizi arabanızı park edeceğiniz küçük bir alan karşılıyor.

ovakahvaltıbahçesi-zeytinli-edremit

“Kahvaltı” tabelasını takip edince yolun sonunda sizi yemyeşil, keyifli bir bahçe selamlıyor. Bahçenin her yerinde taşların üzerine yazılmış yazılar var. Bütün taşları okumadan edemiyor insan. Sizlerle birkaçını paylaşmadan olmaz.

mevlana-zeytinli

Serpme kahvaltımızı siparişi ediyoruz. Kişi başı fiyatının 22.5 TL. Yavaş yavaş masamız yöresel ürünlerle donanmaya başlıyor. Çayımız demlikte yanı başımıza konuyor. Çalışanlar oldukça ilgili ve güler yüzlü.

edremitte-nerede-kahvaltı-yapılır

Çocuklu aileler içinde ideal bir mekan “Ova Kahvaltı Bahçesi“. Salıncak ve çocuk oyun parkı var. Ayrıca bahçesinde kaz, ördek, tavuk, hindi ve tavşan var. Yani keyifle zaman geçirebileceğiniz bir yer.

ova-kahvaltı-bahçesi-edremit

ova-kahvaltı

edremitte-kahvaltı

edremitteneredekahvaltıyapılır

Bize burayı önerdiği için sevgili takipçimize teşekkür ediyoruz. Bizi mutlu eden en çok şey sizlerden geri dönüş almak ve sizlerden de mekan önerisi almak.

Adres: Orta Harmanlar Mevkii Zeytinli, 10300
Telefon: (0266) 381 0161