Bugün manzaranın lezzetin ve keyfin birleştiği bir yerdeyiz. Kalamış marinada bulunan Paysage‘dayız. Şimdiden belirteyim mekan deniz ürünleriyle ön planda ve deniz mahsulleri tüketirken rakısını içmek isteyenlere önerilir.

paysage_kalamış_bugunneyesem

Rakı sofrasının keyifli samimiyeti ve sohbetini kuracağınız sevdikleriniz dostlarınız yanınızdaysa, kalan her şeyi mekan size sağlamış vaziyette. Ne mesela bunlar; lezzet, manzara, kalite, kolay park yeri ve hatta arka fonda sohbetinizi engellemeyen ama aynı zamanda keyif veren yerli ve yabancı eski diyebileceğimiz şarkılar.

paysage_kalamış_marina

kalamış_paysage_restaurant

Biz yemeğimiz boyunca deniz çipurası, salata ve meze olarak; ve bunlara rakıyla eşlik ettik. Herkesin rakı yanındaki tüketimi farklıdır. Burada benim gözüme ilk çarpan meze levrek carpaccio oldu. Ekşimtırak tadını özellikle rakı tüketenlere yönelik verdiklerini belirten şefimiz abartısız mükemmel bir meze hazırlamışlar.

paysage_kalamış

Nar ekşisi sevenler için domates kurusu ve peynirle hazırlanmış meze rakıya güzel eşlik ediyor. Levrek marin tüketmeyi sevenler buradaki hazırlanan levrek marini denemeliler. Çoğu zaman levrek marini hardala boğarak balığın tadını bloklama gibi benim çok hoşlanmadığım bu mekanda yapılmamış ve oldukça dengeli bir meze çıkmış ortaya.

kalamış_marina_paysage

Bir egeli olarak deniz börülcesi ve ahtapot salata tüketmeyi sevdiğim lezzetler ve sizi çokta yanıltmayacak klasik lezzetler. Fesleğenli levrek ve girit ezme benim favori lezzetlerim oldu.

fesleğenli_levrek_paysage_kalamış

Yemeğiniz sırasında önünüzden süzülen yelkenliler ve martılar insana İstanbul’dan uzaklaşıp sakinleşme imkanı tanıyor. Açık havada denize sıfır otururken bu lezzetler eşliğinde rakınızı yudumlamak helede sizi sizden iyi tanıyan bir dostunuz veya ömür eşinizin yanındaysa çok daha farklı.

paysage_kalamış_marina

Rakı dahil olmak üzere tıka basa 3 kişi gittiğimiz mekanda kişi başı 100 TL gibi uygun bir fiyatla çıktık. Yolunuz buraya düşerse Ekim ayı boyunca ise tatlınız bizden sizlere ikram. “Bugun Ne Yesem” hesabında görerek geldim demeniz yeterli. Aynı memleketten gelmenin avantajını kullanmak istedik sizler için. Şimdiden afiyet olsun.

paysage_kalamış_marina

paysage_restaurant_kalamış

Adres : Kalamış Yat Limanı İçi, Münir Nurettin Selçuk Cad., Kalamış, Kadıköy

Tel : 0216 337 44 44

GSM : 0532 411 08 24