Ormanada’da kısa bir süre önce açılmış olan Pesto’daydık. Mekan aslında çok yeni. Daha davetli bir açılış yapmamışlar. “Bugün Ne Yesem?” ekibi erken keşfedenlerden. Burger pizzasından denemek istedik. Pizzalar Napoli usulü yapılıyor. Buffalo mozzarella, mini burger, rokfor sos, kırmızı soğan, cheddar peynir, fesleğen ve parmesandan oluşan bu pizza tam bir lezzet bombasıydı. Fiyatı 35₺. Ayran ise 9₺.

burgerpizza-pestoistanbul-ormanada

pestoistanbul-ormanada

Peynir meraklılarını unutmamışlar ve menülerinde hafif bir başlangıç yapmak isteyenlere karışık yeşillik yanında servis edilen kiraz domates, burrata peyniri ve cevizli ekmekten oluşan bir tabak hazırlamışlar. Kısaca burrata hakkında biraz bilgi verelim malum bu aralar kendisi mozzarella peynirinin tahtını zorluyor. Adını İtalyanca tereyağı anlamına gelen “burro” kelimesinden alan burrata oldukça lezzetli ve süprizli bir peynir. Dışı mozarella iç kısmı ise hem mozarella hem de krema içeriyor. Peynir içinde peynir yani. Kremsi, yumuşak bir dokusu var. Peyniri kesiyorsunuz içinden peynir akıyor. Daha ne olsun! Pesto’da denediğimiz bu tabağın fiyatı 28₺.

burrata peyniri-bugünneyesem-ormanada

Et yemek isterseniz köfte (30 TL), antrikot (40 TL) ve dana lokum (42 TL) seçenekleri mevcut. Fırın patates ve ızgara sebzelerle servis edilen antrikot (220 gr) siparişi verdik. Beğendik. Belki etin yanında daha fazla sebze servis edilebilirdi.

antrikot-pestoistanbul-bugünneyesem-ormanada

Tatlı menüsü beş çeşitten oluşuyor. Pizza nutella (15 TL) , botta di vita (20 TL) , tiramisu (15 TL) , souffle (15 TL) ve meyvsim meyvesi (15 TL) seçenekleri arasından tercihimizi pizza nutelladan yana kullandık. Muz ve fındık parçaları ile servis edilen bu tatlıya biz ekstra çilek koydurduk. Oldukça lezzetliydi.

pizza nutella-pestoistanbul-ormanada

pesto-ormanada-bugünneyesem