Bir cuma gecesi Bağdat Caddesi’nin en yenisi Draft Gastro Pub’daydık. Alkolden para kazanan mekanlar maalesef yemek kalitesine çok önem vermeyebiliyorlar. Gittiğiniz mekanlarda içkinizin yanına sipariş verdiğiniz yemeğin kalitesi sizin için de önemliyse bu durum dolayısıyla mutlaka canınızı sıkıyordur. Cafe Cadde’nin üzerine açılan Draft, pub kültüründe arka planda kalmış yemeklerin aslında daha iyi kalitede yapılabileceğini gösteren bir gastropub olarak hizmet veriyor.

draftgastropub_bagdatcaddesi

Mekanda, sevdiğimiz Amerikalı yazar ve şair Charles Buwoski’nin sözü ile karşılaşmak hoşumuza gitti. Ortam ferah ve dekorasyonu güzel. Mekanın caddeye bakan kısmında taburelere oturup içkinizi yudumlarken caddeyi seyredebilirsiniz.

draftgastropub-bağdatcaddesi

İlk atıştırmalıklarımız çıtır karides oldu. Karides hayranı olarak karidesi asla beğenmemezlik etmeyiz. Menüde acı tatlı soslu yazmışlar ama daha çok acı tadı baskın, harika bir atıştırmalıktı. Benzerlerini zaten daha önce Dynamite Shrimp adı altında P.F. Changs ve Yeniköy Yelken Restaurantta tatmıştık.

bruschetta-draftgastropub

draftgastropub-cadde-istanbul

Sıra geldi İtalyan mutfağının en bilinen atıştırmalık lezzetlerinden biri olan bruschettallara! Pek çok çeşidini denedik. Favorilerimiz ise çilekli ve somonlu olandı.

draftgastropub-bağdatcaddesi

Bol bol lezzetli atıştırmalık katliamı yaptığımız bu gecenin hesabını spor salonunda nasıl vereceğiz bilinmez ama sanırım yine olsa yine yerdik! Sizleri silip süpürdüğümüz bu lezzetlerle baş başa bırakıyoruz. Keyifli bir hafta sonu diliyoruz.

draft-gastro-pub-bagdatcaddesi

pizza-draftgastropub-bugunneyesem

bugunneyesem-draftgastropub-bağdatcaddesi

Adres: Caddebostan Mahallesi, Bağdat Caddesi, No 349, Kadıköy, İstanbul

Telefon: 0216 9880260