Maalesef İstanbul‘da kahvaltı edebilecek kaliteli ve hijyen kurallarına uygun ürün servis eden, fiyat-içerik dengesine sahip, hizmet konusunda sıkıntı yaşamayacağınız mekanların sayısı oldukça az. Eğer sizde bizim gibi hafta sonu kahvaltılarına önem veriyor ve “kahvaltı sofrasında önüme her şey gelsin, yemesem bile gözüm doysun” diyorsanız; rotanızı Koşuyolu’ndaki Müzeyyen‘e çevirmenizi tavsiye ederiz. Burada her cumartesi-pazar on numara kahvaltı sofraları kuruluyor.

On Numara Kahvaltı

On Numara Kahvaltı‘nın haftalar öncesinden rezervasyonları doluyor. Bu sebeple mutlaka rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. 14:00, en son kahvaltı servisi alabileceğiniz saat. Müzeyyen’den farklı bir işletme. On Numara Kahvaltı, hafta içi meyhane olarak kendi konseptinde servis veren Müzeyyen’de hafta sonları boş saatleri değerlendirerek hizmet veriyor. Mavi ve beyaz renklerin hakim olduğu mekan çok şirin. Mavi beyaz kareli masa örtüleri, kanaviçe kırlentler, eski plaklar.. Eski hatıralarla sımsıcak bir kucaklaşma hissi yaşatıyor insana.

On Numara Kahvaltı

Kahvaltının en can alıcı noktası pofuduk pişileri. Yok o reçelle yok şu reçelle deneyelim derken çanak çanak pişi yedik. Asla pişman değiliz. Yine olsa yine yeriz! Kahvaltıda lorlu dut, vişne veya böğürtlen reçeli servis eden mekanlar candır çünkü en sevdiğimiz kahvaltılıklardan biridir ve bizim için çok önemli bir detaydır. On Numara Kahvaltı‘nın lorlu böğürtlen reçeli karanfil ve tarçın ile tatlandırılmış. Pişi ile çok iyi gidiyor. Bizden söylemesi.

Lorlu Böğürtlen Reçeli, On Numara Kahvaltı

On Numara Kahvaltı‘da kişi başı kahvaltının fiyatı 40 TL. Bu fiyata üç çeşit peynir tabağı, zeytin, bal-kaymak, zeytinyağı, pişi, reçel çeşitleri, nutella, acuka, tereyağ, menemen, tahin-pekmez, domates&salatalık tabağı ve sınırsız çay dahil. Sadece sucuklu yumurta ve portakal suyu ekstra.

On Numara Kahvaltı

On Numara Kahvaltı, adının hakkını veriyor. Kahvaltıdan ve verilen hizmetten memnun bir şekilde ayrıldık.  Hafta sonu uzun uzun keyifli bir kahvaltı yapmak isteyenler yolunu bu şirin mekana mutlaka düşürmeli.

On Numara Kahvaltı

Tıka basa doyacağınız ve güler yüzle ayrılacağınızı düşündüğümüz On Numara Kahvaltı‘ya çok fazla talep bulunmakta. Bu sebeple rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin.

On Numara Kahvaltı

Adres: Koşuyolu Mah. Kalfaçeşme sokak No.4 Kadıköy
Telefon: 0537 431 00 09