Güne tatlı bir kahvaltı ile başlamak isteyenler için harika bir önerim var. Yaban mersinli Dutch Baby yapmaya ne dersiniz? Hazırlığı pratik, yapması da çok kolay.  Adı her ne kadar Dutch Baby olsa da bir tarif Hollandalı değil Almanyalı. Dutch Baby‘nin tuzlu versiyonları da mevcut. Tarif için ihtiyacınız olan tek şey fırına dayanaklı döküm tava. Borcam da olur ancak ben döküm tavada daha iyi sonuç aldığımı düşünüyorum.

dutch baby

Yaban Mersinli Dutch Baby Tarifi
Tarifi Yazdır
Kişi sayısı
2
Kişi sayısı
2
Yaban Mersinli Dutch Baby Tarifi
Tarifi Yazdır
Kişi sayısı
2
Kişi sayısı
2
Malzemeler
Kişi sayısı:
Yapılışı
  1. Yumurta, süt, un, vanilya özütü ve toz şekerini iyice çırpıyoruz.
  2. Fırını önceden 220 dereceye getirip ısıtıyoruz. Fırının içerisine döküm tavayı da koyun, Tavanın da iyice ısınmasını istiyoruz.
  3. Tava iyice ısındıktan sonra içerisine bir miktar tereyağ ekleyerek tavanın tüm yüzeyini hızlıca yağlıyoruz. Burada önemli olan nokta tavanın soğumaması. Çırpılmış malzemeleri tavaya ekleyerek 220 derecedeki fırında yaklaşık 20-25 dk pişiriyoruz.
  4. Dutch Baby piştikten sonra üzerine bir miktar çırpılmış mascarpone ekleyin. Dilediğiniz kadar akçaağaç şurubu ile lezzetlendirin. En son yaban mersinlerini ekleyerek pudra şekeri ile süsleyebilirsiniz. Afiyet olsun!